mtenis.com.pl

mtenis.com.pl

Forum tenisowe ATP
Dzisiaj jest 23 cze 2018, 19:44

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 mar 2015, 2:46 
Awatar użytkownika

Trochę ryzykowny temat, ale może z trzy odpowiedzi się pojawią... Kategorie zaproponowane przeze mnie takie, jak w wątku męskim, reszta we własnym zakresie.

Cytuj:
Forehand -
Backhand jednoręczny -
Backhand oburęczny -
Slajs -
Serwis -
Wolej (z możliwością wyróżniania poszczególnych jego wariantów - drajw wolej, półwolej itd.) -
Return -
Smecz -
Lob -
Skrót -

Ofensywa -
Defensywa -
Taktyka -
Psychika / mentalność -
Poruszanie się -
Regularność -

http://film.org.pl/author/przemek-brudzynski/

PostZamieszczono: 27 mar 2015, 11:25 
Awatar użytkownika

Tak jak w ATP wybór ograniczony do zawodniczek, które oglądałem. Dawno nie śledzę regularnie kobiet, wiec wybory mogą być kontrowersyjne dla kogoś kto zna 200 zawodniczek :D.

Forehand - Ivanovic (ta dawna oczywiście)
Backhand jednoręczny -Henin
Backhand oburęczny - Li
Slajs -nie zwracam uwagi na to uderzenie, więc tu raczej nikogo nie wytypuję
Serwis -Williams (obie), Safarova
Wolej (z możliwością wyróżniania poszczególnych jego wariantów - drajw wolej, półwolej itd.) -pewnie Errani i Vinci tu się łapią
Return -Serena
Smecz -w zasadzie większość potrafi to robić, ale niech będzie Serena
Lob -
Skrót - Radwańska, uważam, że całkiem sensowne ma to uderzenie i wie kiedy go użyć, w przeciwieństwie do kolegi z reprezentacji

Ofensywa - Ivanovic za najlepszych czasów, Serena
Defensywa -Jankovic, Wozniacki
Taktyka -
Psychika / mentalność -S. Williams, Sharapova- poza meczami z S.W
Poruszanie się -Wozniacki
Regularność -Wozniacki, Jankovic

Bonusy:

Uroda: Bouchard, Ivanovic
Stroje: Ivanovic
Energia na korie: Sharapova
Elegancja na korcie: Henin
Zachowanie poza kortem: Li, Wozniacki

"When these kind of matches happen you suffer, but I really enjoy these moments. I really enjoy suffering, because what's harder is when I am in Mallorca last year and I had to watch these kind of matches on the TV."

PostZamieszczono: 11 maja 2015, 12:25 
Awatar użytkownika

Lucas pisze:
Slajs -nie zwracam uwagi na to uderzenie, więc tu raczej nikogo nie wytypuję

Nie wiesz, co dobre. :P

Forehand - Graf, Ivanovic, Stosur
Backhand jednoręczny - Henin, Mauresmo, Schiavone
Backhand oburęczny - Hingis, Clijsters, S.Williams, Szarapowa, Dementiewa, Myskina
Slajs - Novotna/Graf (nie potrafię wybrać, oba idealne), dziś też całkiem spory urodzaj na zapleczu. Do wyróżnienia przede wszystkim Stosur, Vinci, Rybarikova, Flipkens i Niculescu
Serwis - S.Williams, długo nic, następnie V.Williams, Graf oraz Kvitova i Lisicki w dobrej formie. Plus Henin za technikę i Stosur za kick
Wolej (z możliwością wyróżniania poszczególnych jego wariantów - drajw wolej, półwolej itd.) - Navratilova (na żywo nie widziałem nic poza deblami, ale zbyt doskonała, by nie wyróżnić), Henin, Hingis, Novotna
Return - Seles, Hingis, Dementiewa
Smecz - Williamsówny
Lob - Hingis, Henin, dziś może Jankovic
Skrót - Hingis, reszta świata daleko w tyle :) Do wyróżnienia ewentualnie Henin, Mauresmo i Schnyder

Ofensywa - Henin (wszechstronność), Williamsówny, Szarapowa (niszcząca siła), Graf
Defensywa - Clijsters, Hingis - choć obie to bardziej kontra niż ofensywa w dzisiejszym rozumieniu, dzisiaj powiedzmy, ze Woźniacka
Taktyka - Hingis, bardzo długo nic, Henin. ;-)
Psychika / mentalność - Clijsters, S.Williams, Kvitova, Szarapowa (ostatnia bardzo mocno za niesamowitą waleczność)
Poruszanie się - Hingis, Clijsters, dziś Halep, Woźniacka plus Henin za płynność
Regularność - Hingis, dziś Halep, Woźniacka

Wyróżnienia specjalne
W kwestii potencjału: Hingis>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>reszta świata ;-)
Ranking czysto subiektywny: Hingis>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>reszta świata ;-)

Inne: Schnyder, Czakwetadze (obie za wyjątkowe style), Myskina, Zwonariowa (za niesłuszne niedocenienie), Evert (z lat dawnych chyba najciekawsza tenisistka), Szarapowa, Ivanovic (za outfity i za to, że chce im się być tenisistkami :) )

Uroda: przez lata sporo się już zebrało, ale powiedzmy, że Martina, Czakwetadze, Wiera i Halep na pewno by się tam znalazły. :)

PostZamieszczono: 11 maja 2015, 15:54 

A gdzie Agnieszka w tym zestawieniu?

PostZamieszczono: 11 maja 2015, 16:52 
Awatar użytkownika

Zbyt doskonała, by się w tak marnym składzie znaleźć.

PostZamieszczono: 06 lip 2015, 0:35 
Awatar użytkownika

Zorientowałem się, że nie znalazło się w moim zestawieniu miejsce dla Davenport, Capriati i Pierce. Za żadną z nich nie przepadalem, ale to zbyt dobre tenisistki, by się tu nie znaleźć, dlatego wymieniam je osobno. Aha, i jeszcze Ai Sugiyama i Date Krumm - znów godne wyróżnienia style.

PostZamieszczono: 17 lip 2015, 23:16 
Awatar użytkownika

No i odnośnie urody - jak mogłem zapomnieć o Giorgi...

PostZamieszczono: 17 lip 2015, 23:59 
Awatar użytkownika

Jacques D. pisze:

Też bym ją u siebie dopisał w tej kategorii, a i grać potrafi, jak ma dobry dzień :). Do tego jeszcze Kirilenko, ale u Niej niestety w sprawach tenisa już niewiele zostało po kontuzji. Szkoda.

"When these kind of matches happen you suffer, but I really enjoy these moments. I really enjoy suffering, because what's harder is when I am in Mallorca last year and I had to watch these kind of matches on the TV."

PostZamieszczono: 19 lip 2015, 11:42 
Awatar użytkownika

Lucas pisze:
Jacques D. pisze:

Też bym ją u siebie dopisał w tej kategorii, a i grać potrafi, jak ma dobry dzień :)

Tak. :) Świetny dowód na to, że posiadanie miażdżącego uderzenia kończącego nie musi wykluczać dobrej techniki. :)

PostZamieszczono: 19 lip 2015, 15:20 

Jacques D. pisze:
Zorientowałem się, że nie znalazło się w moim zestawieniu miejsce dla Davenport, Capriati i Pierce

Mary Pierce, mój Boże, od czego tu zacząć? Przede wszystkim miłość od pierwszego wejrzenia podczas Melbourne '97. Jej rytuał przedserwisowy jest ponadczasowy plus do tego ciasny kros z bh. Dramatyczny upadek w 2006 roku w meczu ze Zwonariową i ten krzyk po tym zdarzeniu to najgorsze moje wspomnienie. Tu jest jej wygrywający lob z hot-doga :brawo:
https://www.youtube.com/watch?v=ANdB42ZTOJ4
Jenifer Capriati razem z Venus Williams to moje kolejne miłości w chudych latach ukochanej Francuzki.
Lindsay Davenport za spokój, opanowanie i postawę na korcie - po finale Wimbledonu 10 lat temu, gdy miała między innymi 2 meczbole, została też skrzywdzona przez sędziów (nie było wtedy Hawk Eye na korcie) stwierdziłem, że to koniec tenisa i tak dalej być nie może. Jeden z najlepszych meczów jakie widziałem, bolesna porażka z Venus.
Amelie Mauresmo doceniam za pokonanie własnych demonów w 2006 roku.
Obecnie należę do obozu Jeleny Janković. Byłem na turnieju w Warszawie J&S Cup 2007 i wtedy powoli zasiała ziarnko sympatii w moim sercu, później zostałem już lojalnym kibicem.
Widziałem wtedy w akcji Justine Henin, Kim Clijsters (po przegranym meczu zakończyła wtedy 1 rozdział kariery) oraz mecz Venus Williams z Jeleną Dementiewą, którą również bardzo lubiłem, przede wszystkim za waleczność, passing shoty grane z dobiegu oraz return, który rekompensował jej problemy z serwisem.
Po latach potrafię docenić Hingis, ale jej spryt na korcie skutkował zarozumialstwem poza nim. Na usprawiedliwienie jej przemawia fakt, że największe sukcesy święciła mając naście lat, a wiadomo, że w takim wieku łatwo coś chlapnąć językiem. Fajnie teraz się ją ogląda w deblu z Mirzą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.