mtenis.com.pl

mtenis.com.pl

Forum tenisowe ATP
Dzisiaj jest 18 cze 2018, 15:18

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GOAT - debata
PostZamieszczono: 01 lut 2016, 22:54 
Awatar użytkownika

Głupio, żeby takiego tematu wcale nie było, choć nie liczę nawet na to, że dyskusja będzie choć w 1/10 tak rozgorączkowana, jak ta w analogicznym wątku w dziale ATP Tour.

Sprawa, jak się wydaje, jest w tej chwili chyba bardziej kontrowersyjna niż u mężczyzn. Steffi jest tylko o Szlema przed Sereną, ale jednak jej ZWS w 1988 jest nieprawdopodobnym osiągnięciem, wydaje się nie do pobicia. Na pewno to dwie najskuteczniejsze tenisistki w historii. Navratilova i Evert stworzył natomiast być może najbardziej imponującą rywalizację w całej historii tenisa.. Nie mam zaś wątpliwości, że w kategoriach kompletności, wszechstronności tenisowej nie było nigdy zawodniczek wybitniejszych od Henin i Hingis.

Tyle na razie ode mnie, liczę, mimo wszystko, że nie będę w tym temacie prowadził porywajacej dyskusji sam ze sobą...

http://film.org.pl/author/przemek-brudzynski/

PostZamieszczono: 01 lut 2016, 23:36 
Awatar użytkownika

Pewnie nie odpowiem zbyt kompetentnie, bo nie posiadam wystarczającej wiedzy i oglądu sytuacji (Graff to w mojej świadomości żona Agassiego i Pani od reklamy drogich zegarków :D), ale pewne spostrzeżenia mam. Otóż myślę, że u najlepszych Pań można duzo częściej mówić o straconych szansach na Szlemy niż u Panów. Djokovic i Federer grali chyba wszystkie od dawien dawna, z Nadalem jest trochę inaczej, ale i tak wygrał bardzo dużo. Chodzi mi o te przerwy, które miały i Williams i Henin i Clijsters. Serena była długo nieobecna aż dwukrotnie (za pierwszym razem nie wiem jaki był tego powód, to było wtedy gdy Belgijki były 1 i 2, a za drugim razem była ta akcja ze szklanką). Henin (chyba ?) miała problemy osobiste, a Kim chciała zostać mamą. Co by nie mówić to były wielkie zawodniczki i pewnie by coś dorzuciły, gdyby grały ciągiem. Po powrocie Clijsters wygrała 3 (? piszę z pamięci) Szlemy, a Henin była w finale AO, także super wyniki pojawiły się nawet po tak długiej pauzie. Potem Justine rozleciał się łokieć, ale i tak ten drugi oddech miała bardzo udany. Podobne osiągnięcia ma obecnie Hingis, to co robi w deblu jest niebywałe. Wszystkie te Panie łączy to, że mimo tych perturbacji miały znakomite statystyki na koniec karier (a SW i Hingis jeszcze je podkręcą) , widać o ile lepsze mogłyby być, gdyby nie koleje losu, bądź inne (bardzo urocze, wyposażone w kręcone blond włosy, w przypadku Kim :) ) priorytety. Statystycznie najbliżej mi do Williams, to jak zwasalizowała taką zawodniczkę jak Sharapova robi na mnie piorunujące wrażenie. Serena jest bezlitosna, piekielnie silna, dominuje nad rywalkami od lat i jest bardzo medialna. Ma wszystko czego GOAT potrzebuje. Tenisowo wole ponad wszystko Henin, ale troszkę za mało ma tych Szlemów i brak Jej tego nieszczęsnego Wimbla.

Podsumowując wybieram Williams, gdyby nie te przerwy pewnie już łyknęłaby Graff w statystykach, a pewnie i tak to zrobi :).

"When these kind of matches happen you suffer, but I really enjoy these moments. I really enjoy suffering, because what's harder is when I am in Mallorca last year and I had to watch these kind of matches on the TV."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.