Francja - Ligue 1

Dla sympatyków futbolu.
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: sheva »

Nie chwaląc się, jakiś czas temu nabyłem książkę Zlatana.
Jednak nie mogę znaleźć czasu, aby ją przeczytać. :/
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

sheva pisze:Nie chwaląc się, jakiś czas temu nabyłem książkę Zlatana.
Jednak nie mogę znaleźć czasu, aby ją przeczytać. :/
Za ile ją kupiłeś? ;)
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
sheva
Posty: 2774
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:20

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: sheva »

Sempere pisze:
sheva pisze:Nie chwaląc się, jakiś czas temu nabyłem książkę Zlatana.
Jednak nie mogę znaleźć czasu, aby ją przeczytać. :/
Za ile ją kupiłeś? ;)
39,90 zł.
http://www.sportowefakty.pl/tenis

MTT Rank -4 (High Rank -2)

W: Winston-Salem '14 Newport '14 Brisbane '14 Shanghai '13 Beijing '13 Wimbledon '12 Rome '12 Madrid '12 Basel '11 Dubai '11 Sydney '11 Kuala Lumpur '10
F: Bercy'14 AO '14 Eastbourne '12 Barcelona '12 Munich '12 Beijing '11 Bercy '09
SF: Barcelona '14 Stockholm '13 Paris-Bercy '12 Toronto '12 Vienna '11 LA '11 Valencia '10 Moscow '10 Hamburg '10 Belgrade '10 Brisbane '10
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: MG FCB »

Ja też za tyle kupiłem i już jestem po lekturze tej książki - bardzo mnie zaciekawiła i polecam ją do przeczytania, bo według mnie jest to świetna lektura. :)
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

M'Vila zawieszony do czerwca 2014 roku!

Obrazek

Francuska Federacja Piłkarska dotkliwie ukarała pomocnika Stade Rennes Yanna M'Vilę. Reprezentant Francji został zawieszony do zakończenia mistrzostw świata w 2014 roku i do tego czasu nie wystąpi w drużynie narodowej.

M'Vila został ukarany za wyjście bez zezwolenia do jednego z paryskich klubów nocnych podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Francji w poprzednim miesiącu. Kilka dni później drużynę czekało spotkanie eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Norwegią.

Czterech innych zawodników, którzy udali się z M'Vilą do klubu nocnego - Wissam Ben Yedder, Antoine Griezmann, Chris Mavinga i Mbaye Niang - zostało zawieszonych do końca 2013 roku.
http://www.goal.pl/236745-mvila-zawiesz ... -roku.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Whydack
Posty: 746
Rejestracja: 03 paź 2011, 22:43
Kontakt:

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Whydack »

Umiejętności wielkie, ale niemniej głupszy niż Balotelli.
"Jeśli nosisz koszulkę Arsenalu nie możesz się poddawać, bez względu na wynik." - Arsene Wenger.

http://www.wtatenis.pl/
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Bramka i asysta Obraniaka w wygranym 4-0 meczu z Lorient

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kS1HP-ZSJ4
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Pomocnik Bastii nie zagra do końca listopada

Obrazek

Dopiero na początku grudnia powinien wrócić do gry Jérôme Rothen. Były reprezentant Francji od kilku dni zmaga się z kontuzją uda.

34-letni pomocnik Bastii będzie leczył się w piłkarskim centrum medycznym w Clairefontaine.

W tym sezonie Rothen zdobył 2 bramki w 11 meczach Ligue 1.
http://www.eurofutbol.pl/news/627795-Po ... listopada/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Remy wyłączony na 12 dni

Obrazek

Napastnik Olympique Marsylia Loic Remy prawdopodobnie nie wystąpi w dwóch najbliższych spotkaniach. Powodem jest kontuzja, której zawodnik nabawił się podczas niedzielnego spotkania z Niceą na Stade Velodrome.

Francuz pojawił się na boisku w 65. minucie zmieniając Morgana Amalfitano. Sześć minut przed zakończeniem spotkania musiał jednak opuścić murawę.

- Loic Remy przeszedł rano badania, które wykazały uraz lewego uda. Będzie wyłączony z gry od 10 do 12 dni - poinformowała Marsylia.

Napastnika tym samym zabraknie w ligowym spotkaniu z Bordeaux i pojedynku Ligi Europejskiej z Fenerbahce Stambuł. Remy powinien być do dyspozycji trenera Eliego Baupa na mecz z Lille.
http://www.goal.pl/237152-remy-wylaczony-na-12-dni.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Lavezzi przyznaje, że miał kontakt z mafią

Obrazek

Lavezzi przyznaje, że miał kontakt z mafią
13 listopada 2012, 21:33:15, Źródło: Goal
Napastnik PSG wyjawił, że za czasów gry w Napoli miał kontakty z członkami mafii.

27-latek był przesłuchiwany w sądzie w sprawie Antonio Lo Russo, którego ojciec, Salvatore, był szefem gangu zwanego „Clan Lo Rosso”. Argentyńczyk przyznał, że kiedyś grywał nawet z oskarżonymi w gry telewizyjne, kiedy zapoznawał się z fanami w czasie pobytu w Estudiantes i San Lorenzo.

- Znam go jako kibica Napoli, kiedyś nawet przychodził do mojego domu. Ale to nie wydawało się dla mnie dziwne, bo w Argentynie są takie układy między piłkarzami a fanami. Zdarzało się, że graliśmy też wspólnie w Playstation, raz widziałem go również na stadionie - zeznawał argentyński zawodnik.
http://www.eurofutbol.pl/news/628563-La ... t-z-mafia/

:o
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Papin wskazuje najlepszych napastników

Obrazek

Żywa legenda francuskiej piłki Jean-Pierre Papin wypowiada się na temat napastników jakich oglądać możemy w Ligue 1. Francuski golleador wskazuje pięć nazwisk, które jego zdaniem stanowią o sile ataku we francuskiej lidze. Aktualnie Papin pracuje jako ekspert piłkarski w telewizji, a za pośrednictwem oficjalnej strony Ligue 1, możemy przeczytać jego opinie na temat najlepszych snajperów Ligue 1.


Zlatan Ibrahimović (PSG): 10 meczów, 10 bramek:
- To świetny zawodnik. Wygrywał puchary ze wszystkimi klubami w których grał i to coś co musimy wziąć pod uwagę. Jest bardzo utalentowany i efektywny. Kiedy gra w silnej drużynie strzela bramki. Ciężko mu odebrać piłkę, jeżeli jest tyłem do bramki, ma wszystko co powinien mieć silny napastnik. Nie jest szybki, ale jest bardzo silny.

Lisandro López (Olimpique Lyon): 10 meczów, 4 bramki:
- Lisandro to dobry kapitan. Inni gracze go słuchają. Ma silny charakter i nie boi się podnieść głosu. Ponadto jest wspaniałym napastnikiem kiedy jest w dobrej formie jest kluczowym graczem dla Lyonu. Nie chowa się przed ciężką pracą, poci się dla drużyny. Jest to typ gracza, którego ogląda się z przyjemnością. Może grać na każdej
pozycji w ataku.

Andre-Pierre Gignac (Olympique Marsylia): 9 meczów, 5 bramek
- Ludzie nie zdają sobie sprawy z presji pod jaką jest Gignac. On jest z Marsylii i był zdeterminowany, aby dołączyć do klubu i odnieść sukces. Nigdy nie jest łatwo odnieść sukces w OM, zwłaszcza kiedy pochodzisz z miasta. Ale on jest naturalnym bramkostrzelnym napastnikiem. Kiedy grał w Tuluzie, to zespół pracował na niego, był samotnym snajperem. Nie musiał bronić, bo jego koledzy z zespołu wiedzieli, że w końcu trafi do siatki.

Adrian Mutu (AC Ajaccio): 6 meczów, 1 bramka:
- Świetny gracz nigdy nie traci jakości, jednak gra dla Ajaccio, gdzie, pewnie po raz pierwszy w karierze otoczony jest zawodnikami o innej klasie niż on, zdecydowanie niższej. I to może być dla niego problem jeżeli nie otrzyma takiego wsparcia jak w innych klubach. W Ajaccio chcą, aby był liderem i strzelał ważne bramki.

Pierre-Emerick Aubameyang (AS Saint-Etienne): 12 meczów, 8 bramek:
- To chłopak, który zrobił wielki postęp w ostatnich latach. Miał ostatnio świetny sezon i ten zaczął równie obiecująco. Ma świetną szybkość. Nie ma zbyt wielu graczy, którzy biegają tak szybko jak Aubameyang. Teraz stara się połączyć szybkość z dobrym wykończeniem, to bardzo pozytywne. On nie tylko zdobywa mnóstwo bramek, ale także stwarza okazje do ich zdobycia. Powoli ale z pewnością dąży do bycia kompletnym zawodnikiem. Na razie robi dobre rzeczy, ale myślę, że stać go na wielkie.
http://www.goal.pl/237400-papin-wskazuj ... nikow.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Przerażony prezydent Ajaccio chce zrezygnować

Obrazek

Prezydent Ajaccio Alain Orsoni ujawnił, że w obawie o swoje życie zamierza zrezygnować ze swojego stanowiska, po tym jak dwie osoby związane z klubem zostały zamordowane w ciągu ostatniego miesiąca.

W tym roku, na Korsyce zostało zastrzelonych aż 17 osób. Dwa dni temu zabity został Jacques Nacer, sekretarz generalny Ajaccio oraz prezes Izby Handlowej Południowej Korsyki. Nacer zastąpił we władzach klubu Antoione Nivaggioniego, który zginął w październiku 2010 roku.

Miesiąc temu życie stracił prawnik klubu Antoin Sollacaro, który został zastrzelony na stacji benzynowej. Zarówno Nacer, jak i Sollacaro byli bliskimi współpracownikami Orsoniego, który kierował ruchem nacjonalistycznym na Korsyce.

Orsoni przyznał, że zamierza opuścić wyspę i przenieść się do innego kraju. - Oczywiście, że się boję. Mam rodzinę, dzieci, 78-letnią matkę, która drży każdego dnia, kiedy czyta gazety. Jestem więcej niż przerażony, jestem zdesperowany. Nie wiem, jak wyjść z tej sytuacji. Myślę, że odejdę z Ajaccio - powiedział Orsoni.
http://www.goal.pl/237447-przerazony-pr ... nowac.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: DUN I LOVE »

PSG znowu na tarczy. Tym razem w dosyć frajerski sposób, gdyż stracili gola grając w przewadze jednego zawodnika, a mecz kończyli w układzie 11-9.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

W hicie kolejki Bordeaux pokonało Marsylię 1-0. Na prowadzeniu w tabeli jest Lyon, ale ma tylko 3 pkt przewagi nad 7. zespołem.
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Wybrano najlepszego piłkarza Ligue 1 w październiku

Obrazek

Napastnik Saint-Étienne Pierre-Emerick Aubameyang został wyróżniony w plebiscycie organizowanym przez UNFP, RTL i L'Equipe na najlepszego gracza miesiąca we francuskiej ekstraklasie.

Kolejne miejsca zajęli Steed Malbranque z Lyonu i Foued Kadir z Valenciennes.
http://www.eurofutbol.pl/news/634447-Wy ... dzierniku/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Dwusetny ligowy gol „Ibry

Obrazek

Dobra forma strzelecka nie opuszcza Zlatana Ibrahimovicia. Szwed zdobył dziś 2 bramki w spotkaniu z Troyes i może się poszczycić ponad dwustoma trafieniami w europejskich rozgrywkach ligowych.

Dzięki wygranej 4-0 PSG objęło prowadzenie w tabeli Ligue 1. Przy pierwszych dwóch trafieniach Ibrahimović asystował, później dwukrotnie sam pokonał Yohanna Thurama-Uliena. W ten sposób strzelił swoją 200. i 201. ligową bramkę w karierze.

Poprzednimi klubami, dla których trafiał „Ibra” były Malmö, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona i Milan. Do osiągnięcia wspomnianego wyniku potrzebne były 373 mecze.
http://www.eurofutbol.pl/news/635639-Dw ... %E2%80%9D/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Francuskie kluby bronią się przed wysokimi podatkam

Obrazek

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Françoisa Hollande’a osoby osiągające we Francji roczne dochody powyżej miliona euro mają zacząć płacić podatki w wysokości 75%. Projektowane przepisy wywołały ostrą reakcję przedstawicieli Ligue 1.

Reforma systemu fiskalnego objęłaby 110 z 530 piłkarzy występujących we francuskiej ekstraklasie. Prezesi klubów obawiają się więc utraty swoich gwiazd i domagają się od rządu odszkodowań.

Wkrótce mają w tej sprawie rozmawiać prezes francuskiej federacji piłkarskiej, Noël Le Graët i premier Jean-Marc Ayrault. Jednym z argumentów szefów drużyn Ligue 1 są przepisy obowiązujące w Monako.

Tam zagraniczni zawodnicy są zwolnieni z płacenia podatku dochodowego, co w perspektywie miałoby faworyzować występującą aktualnie w drugiej lidze drużynę z Księstwa.
http://www.eurofutbol.pl/news/639994-Fr ... podatkami/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Sempere »

Paris Saint-Germain w kryzysie

Paryżanie przegrali w Nicei trzeci mecz w sezonie i ledwie trzymają się podium. Do prowadzącego Lyonu tracą już pięć punktów. Prasa pisze, że szatnia jest podzielona, a katarscy właściciele klubu szukają nowego trenera.
- Śmiało można już mówić o kryzysie. Zbyt dużo problemów narosło w ostatnim czasie. Nie ma gry, drużyna nie wie, co robić, brakuje ambicji i odwagi, trener otwarcie mówi, że nie znajduje rozwiązania. W niedługim czasie można spodziewać się radykalnych decyzji. Katarczycy nie po to inwestowali miliony, żeby odpadać w Pucharze Ligi z Saint-Etienne, przegrywać ze średnią Niceą w lidze - stwierdził dziennikarz "Le Parisien" Dominique Séverac.

Po meczu w Nicei dyrektor sportowy klubu Leonardo w ogóle nie wszedł do szatni, nie spotkał się z trenerem Carlo Ancelottim. Od dłuższego czasu relacje między nimi stały się chłodne. Stacja BenSport, współwłaściciel praw do transmisji meczów Ligue 1, w której zarządzie zasiada prezes PSG Nasser Al-Khelaiffi, podała informację, że szejkowie zaprosili już na rozmowę byłego szkoleniowca Barcelony Pepa Guardiolę.

Ale kto by nie wszedł do szatni PSG - nawet gdyby był nim Guardiola albo José Mourinho (też były takie pogłoski) - zostałby oślepiony blaskiem gwiazd. Od przejęcia klubu w czerwcu 2011 r. właściciele zainwestowali w piłkarzy ponad 230 mln euro, z czego latem blisko 150 mln. Grają tu uważający się za najlepszego piłkarza świata Zlatan Ibrahimović, kapitan reprezentacji Brazylii Thiago Silva, sprowadzony za 42 mln euro Argentyńczyk Javier Pastore, 30-letni pomocnik Thiago Motta oraz masa francuskich gwiazdeczek: Blaise Matuidi, Mamadou Sakho i Jéremy Menez.

- PSG podzielone jest w każdym sensie. Trudno zapanować nad klubem, w którym pewnych rzeczy pewnym piłkarzom nie wolno mówić. Niektórzy w zespole nie mogą pojąć, co to jest wspólny wysiłek, cel, dyscyplina. Niektórzy mają zbyt rozbudowane ego, żeby siedzieć na ławce rezerwowych, nie akceptują wyborów trenera - mówił po sobotnim spotkaniu Fabrice Abriel, były piłkarz paryżan, dziś występujący w Nicei.

"Palące dossier z szatni PSG" - analizuje sytuację dziennik "L'Equipe". Rzeczywiście można się oparzyć. - Nawet moje dzieci grają lepiej w piłkę niż wy - rzucił w przerwie meczu z Troyes Ibrahimović w stronę swoich kolegów. Później przeprosił, bo paryżanie wygrali 4:0.

31-letni Szwed ma status nietykalnego. Napady złego humoru są mu wybaczane, strzelił już w tym sezonie 13 goli, jest liderem klasyfikacji strzelców. Ma specjalne prawa u trenera Carlo Ancelottiego, często rozmawiają na osobności. "Rodzi to zawiść, piłkarze zastanawiają się, kto tworzy tę drużynę? Ibrahimović czy Ancelotti? - mówi anonimowo piłkarz PSG cytowany przez "L'Equipe".

- Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Niektórzy piłkarze są zbyt blisko dziennikarzy. Szatnia to rzecz święta, nic nie może się z niej wydostać - odpowiada na te zarzuty były szkoleniowiec Milanu.

Drużyna dzieli się na piłkarzy francuskich i zagranicznych. Dodatkowym źródłem niezgody w minionych tygodniach było odebranie opaski kapitańskiej Christophowi Jalletowi. 29-letni obrońca, powołany już do reprezentacji trójkolorowych, został kapitanem na początku sezonu, by zaznaczyć, że PSG to jednak drużyna francuska. Ostatnio opaskę przejął jeden z ulubieńców Ancelottiego Thiago Silva, który nie mówi po francusku. - No i co z tego? Ma charakter, osobowość. Zresztą nie muszę tłumaczyć wyboru - mówił Ancelotti.

Wiadomo już, że jeden z wielkich transferów katarskiego PSG nie wypalił. Javier Pastore z Niceą wszedł na boisko dopiero w 68. minucie. Najczęściej jest rezerwowym. Ancelotti próbował go na różnych pozycjach, ale nic to nie dało. Do dziś Argentyńczyk - a miał na to półtora roku - nie nauczył się mówić po francusku, nie zaaklimatyzował się w bardzo wymagającej fizycznie Ligue 1. PSG chce się go pozbyć zimą, sprzedany zostanie też urugwajski obrońca Diego Lugano, który nie zagrał w tym sezonie ani jednego meczu. Pierwszy raz od czasu przyjścia Katarczyków do Paryża częściej mówi się o tym, kto musi odejść z klubu, niż o tym, kto ma przyjść.
http://www.sport.pl/pilka/1,65084,12968 ... zysie.html
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Whydack
Posty: 746
Rejestracja: 03 paź 2011, 22:43
Kontakt:

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: Whydack »

Jutro o 21 hit w lidze francuskiej.

PSG - Lyon

:D
"Jeśli nosisz koszulkę Arsenalu nie możesz się poddawać, bez względu na wynik." - Arsene Wenger.

http://www.wtatenis.pl/
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Francja - Ligue 1

Post autor: MG FCB »

Szejkowie do boju. :D :P
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości