Hiszpania - La Liga cz. I

Dla sympatyków futbolu.
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

A nie jest w Barcelonie tylko dlatego, że Ci nieudacznicy chcieli zapłacić Mallorce 4 miliony w ratach...
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171478
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: DUN I LOVE »

Woleli przelać 5,5 za Douglasa. Zubi spieprzył, ale i tak jednak lepszą robotę robił niż ci obecni dywersanci. Jednak Neymar, Suarez i Rakitić za jego czasów przyszli.

Dwa. Karim.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
jonathan
Posty: 6546
Rejestracja: 01 sie 2011, 19:49

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: jonathan »

Jak Real wygrywał w zeszłym sezonie prawie wszystko, to w Barcelonie mogli przynajmniej mówić, że wypadają lepiej w klasykach. Teraz nawet to im nie zostało. Real dalej wielki, wciąż głodny sukcesów i z taką młodzieżą, że nawet po Ronaldo nie ma wielkiego żalu. :ok:
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Wujek Toni »

Równie dobrze za dwa lata mogą odbywać się kolejne manity na niekorzyść Realu. Akurat Królewskim trafił się niezły okres i, póki co, o dziwo nie zepsuli hiszpańskiej młodzieży, ale jednak piłka to nie tenis, gdzie w końcu ten znienawidzony zawodnik/rywal zakończy karierę i przestanie psuć krew.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

A wyobrazcie sobie, gdyby za nygusa Benzeme grał tam taki Lewandowski, albo Kane. Nic Francuzówi nie odbieram, dla mnie świetny gracz (stworzony do wielkich meczy), z nim Francja by Euro wygrała, ale tytanem pracy to nie jest.
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

Kane? On ma zbyt ubogi warsztat do czołowych zespołów. Stawianie go obok Lewandowskiego czy nawet Benzemy jest mocno nietrafione.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

A co mu niby brakuje? Uderzenie z obu nóg, główka, silny, potrafi się zostawić, piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Może nie czaruje jak Suarez, ale to topowa 9, w starym stylu, co dostanie to strzeli, a i sam potrafi coś zrobić. Lewy, Kane, Cavani, Costa, dobrze nastawiony Benzema to najlepsze typowe 9 na świecie.
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

W Realu ta rola jest obsadzona przez Ronaldo, a Benzema to dużo więcej niż typowa 9. Przez cały swój pobyt w Madrycie robi miejsce dla Cristiano, świetnie odnajduje się w grze na małej przestrzeni i ma doskonałą technikę. Ostatnio ma słabszy okres, ale w swoich najlepszych latach był o kilka długości przed Kanem.
Cavani nigdy mnie nie przekonywał. Dopiero w tym sezonie wykręcił dobre statystki w przeciętnej lidze francuskiej, marnuje sytuację na potęgę, a w meczach z silniejszymi rywalami jest zazwyczaj bezużyteczny.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

Nigdy nie zgodzę się, że gość który wykreca 51goli w 52 meczach, jest słaby. Cavani wytrzymał Ibre, siedział cicho, należy mu się szacunek. Do tego świetny okres w Neapolu, a i w kadrze nie zawodzi.
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

Nie mówię, że jest słaby. Była mowa o najlepszych 9 na świecie, a Cavani nigdy nie był na poziomie top 5.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

To wymień 5 lepszych. Typowych, starych, klasycznych 9. Bo Ronaldo czy Suarez takimi nie są.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Jacques D. »

Higuain.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

Świetny piłkarz, ale nie ta głowa. Więcej meczy zajebał, niż wygrał. O Aguero zapomniałem.
Emu, mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. Suarez ustaw na skrzydle, poradzi sobie. Lewego ustaw na skrzydle i jest bezużyteczny.
Mówimy o gościach pokroju, Shearer, van Nisterlooy, Inzaghi.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Jacques D. »

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że moja aktywność w tym temacie może bywać subtelnie zainspirowana tą DIL-a w temacie o WTA. :P

Nieco poważniej mówiąc -z dawnych zdecydowanie van Nistelrooy i Morientes, z dzisiejszych za słabo się znam. Z tych, których trochę lepiej kojarzę - Suarez i Zlatan, o których dotychczas myślałem, że są właśnie blisko takiej klasycznej "9" (choć domyślam się, że Ibra jest niedefiniowalny), ale skoro jednak ten Gryzoń nie jest, to nie wiem. :)
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

Zdaje. W WTA mógłbyś czasami coś napisać. Madrze pisałeś, tym bardziej że dla mnie tenis od strony technicznej to jest ciemna magia.
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

Hankmoody pisze:To wymień 5 lepszych. Typowych, starych, klasycznych 9. Bo Ronaldo czy Suarez takimi nie są.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat:
1. Suarez
2. Lewandowski
3. Griezmann
4. Aguero
5. Diego Costa
6. Falcao(przed kontuzją)
7. Benzema
8. Zlatan
9. Higuain
10. Aubameyang
Kolejność przypadkowa, część z tych graczy może zagrać na innych pozycjach, ale najlepiej czują się na 9. Pewnie o kimś zapomniałem, bo piszę z głowy.
Rroggerr
Posty: 9952
Rejestracja: 19 lip 2012, 19:54

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Rroggerr »

Benzema, lol.
Hankmoody
Posty: 6335
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:28

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Hankmoody »

Emu pisze:
Hankmoody pisze:To wymień 5 lepszych. Typowych, starych, klasycznych 9. Bo Ronaldo czy Suarez takimi nie są.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat:
1. Suarez
2. Lewandowski
3. Griezmann
4. Aguero
5. Diego Costa
6. Falcao(przed kontuzją)
7. Benzema
8. Zlatan
9. Higuain
10. Aubameyang
Kolejność przypadkowa, część z tych graczy może zagrać na innych pozycjach, ale najlepiej czują się na 9. Pewnie o kimś zapomniałem, bo piszę z głowy.
No generalnie się zgadzamy, bo tak jak pisałem, dla mnie Suarez, Griezmann, Gabon to nie są typowe 9.
O Falcao też zapomniałem.
Poza Cavanim oczywiście.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Jacques D. »

Hankmoody pisze:Zdaje. W WTA mógłbyś czasami coś napisać. Madrze pisałeś, tym bardziej że dla mnie tenis od strony technicznej to jest ciemna magia.
Spróbuję się niedługo zmusić. :P
Awatar użytkownika
Emu
Posty: 9026
Rejestracja: 09 cze 2014, 0:50

Re: Hiszpania - La Liga

Post autor: Emu »

No generalnie się zgadzamy, bo tak jak pisałem, dla mnie Suarez, Griezmann, Gabon to nie są typowe 9.
Cavani też sporo grał na skrzydłach, wszechstronność to dodatkowa zaleta. Ciężko teraz wydzielić czyste 9.

Nie wiem czemu tyle osób robi z Benzemy ogóra. Ostatnio przeżywa słaby okres, ale facet ma wybitną technikę i świetnie spełniał rolę pomagiera Ronaldo tworząc mu wolne przestrzenie. Do tego gra z klepki, drybling, umiejętności rozgrywania.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości