mtenis.com.pl

mtenis.com.pl

Forum tenisowe ATP
Dzisiaj jest 24 lis 2017, 17:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Euro 2016
PostZamieszczono: 11 lip 2016, 0:06 
Awatar użytkownika

Euro 2016. Jacek Stańczyk: CRY 7 (komentarz)

http://sportowefakty.wp.pl/euro-2016/61 ... -komentarz

Cytuj:
W 2004 roku płakał, bo pokonała go Grecja. W niedzielę płakał, bo pokonał go ból. A potem ronił łzy, gdy jego Portugalia prowadziła z Francją. Cristiano Ronaldo został mistrzem Europy.

Walczył sam ze sobą, pokazał, jak wielkim jest sportowcem. Ambicja nie pozwalała mu się zatrzymać. Spróbował raz, spróbował drugi, choć widać było, że kuleje i to kolano go boli. Masażysta pewnie dał mu zastrzyk blokujący ból, ale medycyna doraźna tym razem nie pomogła. W końcu nie wytrzymał, skręcone w starciu z Dimitrim Payetem kolano krzyknęło: kończymy. Ronaldo podniósł rękę w kierunku ławki rezerwowych....

Kiedy schodził z boiska w 25. minucie, brawo biło mu całe Stade de France i pewnie miliardy ludzi, którzy ten dramat widzieli w telewizorach. Zasłużył na tę owację, ale na sposób, w jaki ten mecz się dla niego ułożył - na pewno nie. Tak po ludzku było go po prostu szkoda.

To jednak twardziel. Z opatrzoną nogą wrócił na ławkę rezerwowych. I został drugim trenerem. Krzyczał, dyrygował, zagrzewał do walki, kłócił się. Widać było jak bardzo mu zależy. A skoro nie mógł pomóc kolegom z boiska, robił to za linią.

Mówił przed meczem: - Zawsze marzyłem o wygranej z Portugalią. Jestem bardzo pewny i wiem, że wszyscy na to zasłużyliśmy. Ja na to zasłużyłem, Portugalia zasłużyła, każdy kibic z osobna tak samo.
W piłce klubowej rozbił bank, zgarnął wszystko, co tylko dało się zgarnąć. Z reprezentacją do tej pory ponosił porażki. Dostał już też oficjalne zaproszenie do grona wielkich piłkarzy, którzy w futbolu reprezentacyjnym nie zdobyli niczego. Znaczek nakleił i kopertę wysłał listem poleconym Leo Messi. On już nie wytrzymał, bezsilność okazała się lepsza, zrezygnował z drużyny narodowej.

Ronaldo listu nie odebrał.

W 2004 roku na Stadionie Światła w Lizbonie z powodu porażki płakał jeszcze niedoświadczony młokos. Teraz łzami najpierw z rozpaczy, potem ze szczęścia, zalewał się dorosły mężczyzna.

Chłopaki też płaczą.

M 1000: W Indian Wells '14, Monte Carlo '17, F IW '16, Cincinnati '17
ATP 500: F Waszyngton '16
ATP 250: W s-Hertogenbosch '14, Newport '17, Sankt Petersburg '17 F Chennai '17, F Quito '17

Debel:
GS: US Open '17, F US Open '15, F Wimbledon '16

PostZamieszczono: 11 lip 2016, 9:34 

Właśnie nadrobiłem gola, bo wczoraj był taki stan, że pamiętam tylko główkę Antka i schodzącego Ronaldo. Nawet widzę że zamiast odpisać ziomkowi odnośnie wyniku Wimbledonu, to napisałem tutaj.

No cóż, mecz słaby, zabrakło gola który by go otworzył.

Gratulacje dla Portugalii, udowodnili że mimo wszystko są drużyną, poradzili sobie bez lidera. Zobaczycie że ten tytuł podziała też na Messiego, i z następnego Copa przywiezie w końcu złoto.

PostZamieszczono: 12 lip 2016, 3:18 
Awatar użytkownika

Viva Portugal!!! We wrześniu jadę na wakacje na Maderę lub do Algarve. ;-)

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66

Strefa czasowa UTC+1godz.