mtenis.com.pl

mtenis.com.pl

Forum tenisowe ATP
Dzisiaj jest 19 paź 2018, 17:01

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Siatkówka
PostZamieszczono: 19 lip 2011, 18:01 
Awatar użytkownika

Kontynuacja wątku z mtenis.pun.pl

Liga Światowa już za nami, ale przed nami w tym roku jeszcze Puchar Świata oraz Mistrzostwa Europy.W tych ostatnich Polacy bronią tytułu.W Pucharze Świata Polscy siatkarze występowali po raz ostatni 30 lat temu, siatkarki wystąpiły w dwóch ostatnich edycjach.

Tour de France 1986, 1989, 1990.

Tytuł: Re: Siatkówka
PostZamieszczono: 04 wrz 2011, 13:42 
Awatar użytkownika

Skład Polski na ME:

Rozgrywający:
Łukasz Żygadło,
Fabian Drzyzga,

Środkowi:
Karol Kłos,
Marcin Możdżonek,
Grzegorz Kosok,
Piotr Nowakowski

Przyjmujący:
Michał Kubiak,
Bartosz Kurek,
Michał Ruciak,
Mateusz Mika,

Atakujący:
Piotr Gruszka,
Jakub Jarosz,

Libero:
Krzysztof Ignaczak,
Paweł Zatorski

Tour de France 1986, 1989, 1990.

PostZamieszczono: 14 wrz 2011, 17:28 
Awatar użytkownika

Za pół godziny Polska gra z Czechami o awans do 1/4 finału.

PostZamieszczono: 14 wrz 2011, 20:24 
Awatar użytkownika

Ufff, kamień z serca, 3:1 dla Polaków. mecz do wygrania na 3:0, ale oczywiście Polacy nie byliby Polakami gdyby małego horroru nie zafundowali, szczególnie w trzecim secie. Brawo!! Jutro ze Słowakami o półfinał. Stawiam na gładkie 3:0 dla biało-czerwonych. Pojedynek grupowy nie jest dla mnie żadnym wskaźnikiem czego możemy się spodziewać, bo tamten mecz miał zakończyć się dokładnie tak jak się potoczył.

PostZamieszczono: 14 wrz 2011, 20:28 
Awatar użytkownika

Niesamowity 3 set!! Nasi przegrywali 10-16 i zdołali go wygrać. Brawo !!!

PostZamieszczono: 14 wrz 2011, 21:24 
Awatar użytkownika

Polacy są absolutnie bez formy w tym turnieju, zresztą, jest to stan niezmienny od zwycięstwa, skądinąd, w finale Mistrzostw Europy 2009 przeciwko Francuzom.
Tak się niestety dzieje, gry gra zespołu oparta jest na jednym zawodniku(Kurek), całkowicie zajechanym fizycznie w sezonie ligowym. Cieszy lekki rozbłysk gwiazdy Kubiaka- wielki talent drzemie w tym zawodniku, poza naprawdę atomową zagrywką, Michał imponuje nietypowo mocną psychiką, jak na standardy polskiej repry- będą z niego ludzie.

Szansa medalowa istnieje, należy tym razem ograć słabiutkich Słowaków, następnie w semi czekać będą zapewne Włosi- też do ogrania. Poza polskim zasięgiem w tym turnieju zdecydowanie znajduje się Rosja, pozostaje liczyć, iż Serbowie będą mieli dzień konia i "odwalą" ekipę Sbornej, a następnie wypompowani przystąpią do meczu z Polakami o złoto.
To filmowy scenariusz, realia plasują naszą drużynę na 3-4 miejscu w trakcie tej imprezy.

"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje

PostZamieszczono: 14 wrz 2011, 22:26 
Awatar użytkownika

Wujek Toni pisze:
Polacy są absolutnie bez formy w tym turnieju, zresztą, jest to stan niezmienny od zwycięstwa, skądinąd, w finale Mistrzostw Europy 2009 przeciwko Francuzom.
Tak się niestety dzieje, gry gra zespołu oparta jest na jednym zawodniku(Kurek), całkowicie zajechanym fizycznie w sezonie ligowym. Cieszy lekki rozbłysk gwiazdy Kubiaka- wielki talent drzemie w tym zawodniku, poza naprawdę atomową zagrywką, Michał imponuje nietypowo mocną psychiką, jak na standardy polskiej repry- będą z niego ludzie.

Ja za to uważam, że z meczu na mecz nasi coraz bardziej się rozkręcają. Jedynie co mnie wkurzyło na przełomie turnieju, to porażka z Bułgarami, bo spotkanie było na wyciągnięcie ręki. Poza tym nie wiem, dlaczego sądzisz, że gra Polaków opiera się na Kurku. Owszem, to jest nasza supergwiazda, ale Żygadło umie rozgrywać i równo obdziela kolegów piłkami. Dziś np. decydujące ataki nasz rozgrywający kreował poprzez środek, przesunięta krótka czy klasyczny "pajp". Co do Kubiaka do zdecydowanie się z Tobą zgadzam. :) To jest talent.

Wujek Toni pisze:
Szansa medalowa istnieje, należy tym razem ograć słabiutkich Słowaków, następnie w semi czekać będą zapewne Włosi- też do ogrania. Poza polskim zasięgiem w tym turnieju zdecydowanie znajduje się Rosja, pozostaje liczyć, iż Serbowie będą mieli dzień konia i "odwalą" ekipę Sbornej, a następnie wypompowani przystąpią do meczu z Polakami o złoto.

Włosi od niepamiętnych czasów są bardzo niewygodnymi rywalami dla Polaków. Jedyny ewenement to bodajże eliminacje IO08 kiedy to późną jesienią (lub zimą) nasi 3:0 wygrali. A od tego momentu regularne wtopy, na czele z porażką w Pekinie. Takim klasycznym kontrastem są Bułgarzy, których Polacy lali jak się dało w poprzednich latach. Z Rosją to zawsze były nonszalanckie pojedynki, więc szanse widzę, tym bardziej, że Sborna zawala mecze o wielką stawkę. To, że wygrali LŚ w tym roku nie przesądza, że tu trafili z formą. :)

PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 10:23 
Awatar użytkownika

Mecz Polska - Słowacja dzisiaj o godzinie 15.

PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 17:29 
Awatar użytkownika

Baaardzo gładkie 3:0 :-). Teraz za pewne Włosi, którzy są o krok od odstawienia Finów. :]

PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 18:33 
Awatar użytkownika

Już Włosi wygrali 3-1. A Rosja przegrywa 0-1 z Bułgarią !

PostZamieszczono: 16 wrz 2011, 17:46 
Awatar użytkownika

Pary półfinałowe:
Polska - Włochy (GODZ 15)
Rosja - Serbia (godz 18)

PostZamieszczono: 16 wrz 2011, 22:53 
Awatar użytkownika

Ruch1920Chorzów pisze:
Pary półfinałowe:
Rosja - Serbia (godz 18)

Czy godziny są pewne? W dzisiejszym PS pisze odwrotnie. Już organizatorzy dwa razy mnie w konia zrobili :roll:

PostZamieszczono: 16 wrz 2011, 23:11 
Administrator
Awatar użytkownika

asiek pisze:
Ruch1920Chorzów pisze:
Pary półfinałowe:
Rosja - Serbia (godz 18)

Czy godziny są pewne? W dzisiejszym PS pisze odwrotnie. Już organizatorzy dwa razy mnie w konia zrobili :roll:

Pierwotnie mieliśmy grać o 18, ale nas przenieśli na 15, w PS-ie tego jeszcze nie wiedzieli pewnie.

2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros
2013: US Open
2012: Nicea
2011: Los Angeles, WTF Londyn
Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.

Finały (16):
2018: Halle
2017: Stuttgart
2016: Tokio, Shanghai, Bazylea
2015: Wiedeń, WTF Londyn
2014: Doha
2013: Cincinnati
2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm
2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open
Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 12:57 
Awatar użytkownika

Barty pisze:
asiek pisze:
Ruch1920Chorzów pisze:
Pary półfinałowe:
Rosja - Serbia (godz 18)

Pierwotnie mieliśmy grać o 18, ale nas przenieśli na 15, w PS-ie tego jeszcze nie wiedzieli pewnie.

Dokładnie.

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 16:28 
Awatar użytkownika

Reprezentacja Włoch pokonuje Polskę 25/22, 25/21, 25/20 i tym samym staje się pierwszym finalistą Mistrzostw Europy.

2016: Queen's Club, Atlanta
2014: Pekin
2013: Montpellier, Atlanta
2012: Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea

Finały (17):
2018: Dubaj, Umag
2017: Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon
2016: Genewa, s-Hertogenbosch
2013: Barcelona, Madryt, Paryż - Bercy
2012: Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea
2011: Los Angeles

Gra podwójna:

Tytuły (4): Wimbledon’13, Australian Open’15, Roland Garros’15, Us Open'17
Finały (3): Us Open’15, Wimbledon’16, US Open'18

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 16:42 
Awatar użytkownika

Nasi nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu.

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 16:50 
Awatar użytkownika

Ruch1920Chorzów pisze:
Nasi nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu.

Włosi byli lepsi w kluczowych momentach tego meczu. Do stanu 14-14, czy 16-16 jedna i druga ekipa szła łeb w łeb, ale potem Włosi zaraz uzyskiwali przewagą, którą pewnie utrzymywali. No cóż brąz też byłby dobry, więc jutro Polacy muszą wyjść na boisko i dać z siebie wszytko, a Włosi w takiej dyspozycji mają wielką szansę na tytuł.

2016: Queen's Club, Atlanta
2014: Pekin
2013: Montpellier, Atlanta
2012: Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea

Finały (17):
2018: Dubaj, Umag
2017: Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon
2016: Genewa, s-Hertogenbosch
2013: Barcelona, Madryt, Paryż - Bercy
2012: Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea
2011: Los Angeles

Gra podwójna:

Tytuły (4): Wimbledon’13, Australian Open’15, Roland Garros’15, Us Open'17
Finały (3): Us Open’15, Wimbledon’16, US Open'18

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 21:01 
Awatar użytkownika

Miażdżącą przewagę Włosi mieli w zagrywce. Nasi sporadycznie byli w stanie ukąsić makaroniarzy tym elementem. No i posiadali swojego lidera, Lasko, natomiast Polacy nie mieli nikogo kto dałby wzór. Jedynie Jarosz zagrał na poziomie, Ignaczak i Żygadło nie gorzej. Kubiak dobrze atakował, ale z przyjęciem kiepsko mu szło, z kolei o Kurku opinię przemilczę. Środkowi też nie spisali się najlepiej.

Z Rosją to raczej nie wygramy, może jedynie będziemy w stanie seta ugrać, nie więcej. Nasz zespół nie jest zły, jednak nie ma przysłowiowej "ikry", kogoś kto by ciągnął do przodu. W przeszłości był Świderski, Wlazły itp. a teraz nikogo takiego nie ma, przynajmniej na tych mistrzostwach. Za dużo wkradło się w okresie przygotowawczym kontuzji, niestety.

PostZamieszczono: 17 wrz 2011, 21:16 
Awatar użytkownika

Shinoda pisze:
Z Rosją to raczej nie wygramy, może jedynie będziemy w stanie seta ugrać, nie więcej. Nasz zespół nie jest zły, jednak nie ma przysłowiowej "ikry", kogoś kto by ciągnął do przodu. W przeszłości był Świderski, Wlazły itp. a teraz nikogo takiego nie ma, przynajmniej na tych mistrzostwach. Za dużo wkradło się w okresie przygotowawczym kontuzji, niestety.

Akurat Świderski to nigdy przeciwko Rosji nie istniał, ledwo dobijał do 30% skuteczności w ataku.
Osobiście widzę sporą szansę dla Polski na brąz, siatkarze Sbornej będą najpewniej mocno zdemoralizowani po dzisiejszej, jakby nie było, klęsce i prawdopodobnie nędzny brąz nie znajdzie się w orbicie zainteresowań naszych sąsiadów ze Wschodu.

A my? No cóż, porażka z przeciętnymi Makaroniarzami wskazała nam miejsce w szyku, i nie ma sensu relatywizować tej przegranej, przywołując "atomową" zagrywkę Włochów. Italia to bardzo przeciętny zespół, chłopcy do bicia dla topowych zespołów(Brazylia, USA, Rosja, Serbia).

"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje

PostZamieszczono: 18 wrz 2011, 10:31 
Awatar użytkownika

Wujek Toni pisze:
A my? No cóż, porażka z przeciętnymi Makaroniarzami wskazała nam miejsce w szyku, i nie ma sensu relatywizować tej przegranej, przywołując "atomową" zagrywkę Włochów. Italia to bardzo przeciętny zespół, chłopcy do bicia dla topowych zespołów(Brazylia, USA, Rosja, Serbia).

Ja bym Włochów nie skreślał w finale. Mają szanse z Serbią.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.