Cincinnati 2012

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Cincinnati 2012

Post autor: Jacques D. »

Wujek Toni pisze: Coraz bardziej natomiast oddala się ode mnie zrozumienie fenomenu Nole 2.0 vel 2011.
Nic wielce trudnego.

Główna zmiana dotyczyła polepszenia wydolności/biegania a przez to i regularności. Novak stracił wiele ze swojego dawnego różnorodnego stylu (skróty, agresja, gra na całym korcie) na rzecz doprowadzenia do perfekcji pozostałych elementów. To zadziałało piorunująco gdy był w kosmicznej dyspozycji w zeszłym roku. Gdy teraz jest w średniej, pozostała mu tylko mechanicznie wypluwająca piłki zza linii końcowej maszyna. Na Feda, zbudowanego na nowo przez Anakondę to zwyczajnie nie wystarcza.
Awatar użytkownika
Nieszpory
Posty: 387
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:30

Re: Cincinnati 2012

Post autor: Nieszpory »

Jacques D. pisze:Na Feda, zbudowanego na nowo przez Anakondę to zwyczajnie nie wystarcza.
Ponieważ rozmawiamy o zwycięzcy turnieju w Cincy, mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za offtop (w przeciwnym razie, można przenieść): pytanie brzmi - na czym polegała, Waszym zdaniem, *główna* zmiana stylu gry FedExa, wprowadzona przez PA?
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Cincinnati 2012

Post autor: Jacques D. »

Nieszpory pisze:
Jacques D. pisze:Na Feda, zbudowanego na nowo przez Anakondę to zwyczajnie nie wystarcza.
Ponieważ rozmawiamy o zwycięzcy turnieju w Cincy, mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za offtop (w przeciwnym razie, można przenieść): pytanie brzmi - na czym polegała, Waszym zdaniem, *główna* zmiana stylu gry FedExa, wprowadzona przez PA?
Zmiana jest nie tyle w stylu gry, co w jego efektywności. Annacone zmienił mocno Feda mentalnie - Szwajcar jest bardziej konsekwentny, nie bawi się (np. w bitwy na lifty/topspiny zza końcowej), ale wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję do skończenia piłki, szachuje zagraniami technicznymi w najbardziej odpowiednich do tego momentach. Może trochę więcej w tym wyrachowania a mniej naturalnego błysku, ale za to jest to dużo bardziej wydajne a poza tym wciąż bardzo widowiskowe.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44266
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Cincinnati 2012

Post autor: Robertinho »

Ciekawie się rozwija, ja mam kompeltnie inne zdanie na ten temat, więc przenieśmy się do ogólnego. :)

http://mtenis.com.pl/viewtopic.php?f=7& ... 554#p46554
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Cincinnati 2012

Post autor: robpal »

Wujek Toni pisze: Coraz bardziej natomiast oddala się ode mnie zrozumienie fenomenu Nole 2.0 vel 2011.
Coś dla Ciebie: http://www.tennis-x.com/xblog/2012-08-19/10514.php
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171265
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cincinnati 2012

Post autor: DUN I LOVE »

Obrazek Obrazek Obrazek

Wyniki finałów:

[1] Roger Federer (SUI) d. [2] Novak Djoković (SRB) 6-0 7-6(7)

Obrazek

[4] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [6] Mahesh Bhupathi/Rohan Bopanna (IND) 6-4 6-4

Obrazek

Wszystkie wyniki turnieju singlowego, deblowego oraz kwalifikacji można znaleźć na 1 stronie wątku.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości