Madryt 2012

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Madryt 2012

Post autor: Wujek Toni »

Federer po prostu nie ma w zwyczaju zachowywać się jak rozkapryszony nastolatek, w przeciwieństwie do swoich dwóch szacownych kolegów po fachu.

Przepraszam, że co? Mają pytać zawodników o zdanie? I jak miałoby to przebiegać, demokratyczne głosowanie wśród kilkuset(?) tysięcy zawodników na całym świecie? hahaha

Skoro bezkarnie spowolniano przez lata korty, można w ten sam sposób zabierać się za proces odwrotny.
Nie podoba Ci się nawierzchnia- nie graj. Nikt po Tobie płakał nie będzie.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Robertinho pisze: Ty napisałeś, że Federer powinien protestować przeciw zwolnieniu kortów, mylę się? I co, miał po finale Wimbla 08 wyjść i powiedzieć: panie, tera piłka po serwisie odbija się dużo wolniej niż 3 lata temu, a lifty mi w twarz skaczą i jak ja ma z tym całym Nadalem wygrać?! Wyszedłby na durnia, który nie umie przegrywać i szuka usprawiedliwień typu rąbek u spódnicy...
Akurat korty na Wimbledonie zmienili w 2002 i od tego czasu skład trawy jest niezmieniony (jeśli wierzyć człowiekowi, który od X lat się tym zajmuje, a nie mamy powodów, żeby nie). Poza tym należy odróżnić Wielkiego Szlema, który jest niezależnym bytem z normą wyrabianą przez dziesięciolecia, a turniejem cyklu mocno uzależnionym od oglądalności w oglądalności (a na nią wpływ mają czołowi gracze).
Skoro bezkarnie spowolniano przez lata korty, można w ten sam sposób zabierać się za proces odwrotny.
Nie podoba Ci się nawierzchnia- nie graj. Nikt po Tobie płakał nie będzie.
ZNOWU piszesz o szybkości, ile razy mam powtarzać, że w przypadku Madrytu nie o to chodzi? Pokaż mi, gdzie Djoković albo Nadal powiedzieli, że kort jest za szybki. I nie mów mi, że "się biedny nie dostosował", bo jakoś mógł wygrać Rolanda, a tydzień później Queen's Club.
Proces odwrotny jest wręcz WSKAZANY, ale rozumiem, że teraz wszystko jest ok, ale za to tci farciarze Nadal i Djoković wygrali o x Szlemów za dużo każdy?
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Madryt 2012

Post autor: Anula »

robpal pisze:
DUN I LOVE pisze: Ale co to za argument? Co Federera obchodzą rojenia ludzi, których nie zna? :D
To był argument z gatunku "nie na poważnie" :P
Nie myślisz, że gdyby najwybitniejszy tenisista w dziejach i dominator ściągający tłumy na korty wyraźnie zaprotestował przeciwko zwalnianiu nawierzchni, to może by osiągnął jakiś efekt?
Chyba żartujesz.!?
Facet, którego paraliżuje ponoć strach na korcie, który całkowicie traci głowę i jest psychicznym wrakiem przeciwko cienkiemu jak barszcz rzemieślnikowi Nadalowi, ma się postawić machinie ATP.??? :o :o :o :P

Roger jest przedstawicielem zawodników, ma możliwości wypowiadania się w każdej sprawie, która dotyczy turniejów i ich organizacji. Rzadko słyszę jego zdecydowane, jednoznaczne wypowiedzi. Ale może ja nie słucham. ;)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Madryt 2012

Post autor: Robertinho »

robpal pisze:
DUN I LOVE pisze: Ale co to za argument? Co Federera obchodzą rojenia ludzi, których nie zna? :D
To był argument z gatunku "nie na poważnie" :P
Nie myślisz, że gdyby najwybitniejszy tenisista w dziejach i dominator ściągający tłumy na korty wyraźnie zaprotestował przeciwko zwalnianiu nawierzchni, to może by osiągnął jakiś efekt?
Ja też uważam, że 10 WS Nadala to tak o połowę za dużo, ale dajmy mu żyć. :D Skąd pomysły, że po pierwsze Federer miałby protestować(sam przeciw większości prawdopodobnie) przeciwko zwalnianiu nawierzchni, po drugie, że to coś by dało? Wszelkie "rady zawodników" to ciała całkowicie fasadowe, bez wpływu na cokolwiek. W pewnym momencie, kierując się argumentami ekonomicznymi, podjęto decyzje, by te nawierzchnie zwalniać. I gracze nic na to poradzić nie mogli.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Madryt 2012

Post autor: Wujek Toni »

Trochę z innej beczki. Czy to prawda, że Fed się lekko uszkodził w trakcie finału i stąd możliwość wycofania się z Rzymu?
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Madryt 2012

Post autor: DUN I LOVE »

Wujek Toni pisze:Trochę z innej beczki. Czy to prawda, że Fed się lekko uszkodził w trakcie finału i stąd możliwość wycofania się z Rzymu?
Ponoć lewe biodro, ale mam nadzieję, że nie na tyle, byś miał problem z zaśnięciem. :D :P
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Robertinho pisze:Skąd pomysły, że po pierwsze Federer miałby protestować (sam przeciw większości prawdopodobnie) przeciwko zwalnianiu nawierzchni, po drugie, że to coś by dało?
Napisałem, że JEŚLI Djoko i Nadal odniosą sukces, to można wtedy wyciągać takie wnioski. Byłby to wyraźny sygnał, że zawodnicy mogą coś zmienić.
Mówisz, że zmiany były podyktowane warunkami ekonomicznymi, ale to przecież sam towar by się buntował - człowiek, który przyciąga przed telewizory miliony, a na stadiony setki tysięcy. Uważam, że warto by było podjąć JAKĄŚ próbę postawienia na swoim.
Wujek Toni pisze:Trochę z innej beczki. Czy to prawda, że Fed się lekko uszkodził w trakcie finału i stąd możliwość wycofania się z Rzymu?
Między pierwszym a drugim setem na korcie był trainer i Fed brał painkillery. Zdaje się, że dokucza mu lewe biodro, ale o wycofaniu się z Rzymu mówił już w trakcie tygodnia.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Madryt 2012

Post autor: MG FCB »

Federer w przeciwieństwie do Rafy i Novaka ma kulturę osobistą i się ze wszystkimi nie wykłóca za to go m.i.n cenie. :) Turniej mimo kontrowersyjnej nawierzchni bardzo mi się podoba, ponieważ było mnóstwo zwrotów akcji i ciekawych meczy. :P ;)
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Madryt 2012

Post autor: Robertinho »

Anula, Robpal, żyjecie w jakieś rzeczywistości alternatywnej. W żadnej dyscyplinie głos zawodników nie ma większego znaczenia. Decyduje głos tych, co dają kasę, oraz domniemane, wynikające z badań grup fokusowych, oczekiwania widowni. To jest biznes. I jeśli pomysł z blue clay padnie, to dlatego, że nie spodobał się części widowni, co mogło źle wpłynąć na oglądalność i inne źródła przychodów, a nie dlatego, że dwie panienki postanowiły wylać swe żale.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Robertinho pisze:Anula, Robpal, żyjecie w jakieś rzeczywistości alternatywnej. W żadnej dyscyplinie głos zawodników nie ma większego znaczenia. Decyduje głos tych, co dają kasę, oraz domniemane, wynikające z badań grup fokusowych, oczekiwania widowni. To jest biznes. I jeśli pomysł z blue clay padnie, to dlatego, że nie spodobał się części widowni, co mogło źle wpłynąć na oglądalność i inne źródła przychodów, a nie dlatego, że dwie panienki postanowiły wylać swe żale.
Widzę, że wyciągnięcie Federera na wierzch od razu powoduje określenia typu "płaczliwe panienki" :D Akurat zrobiłem to celowo, żeby pobić rekord postów w temacie o Mastersie i chyba się udało :P
Wszystko napisałem w trybie przypuszczającym. JEŚLI uda się wywalić blue clay, to będzie to znaczyło, że dało by i się coś poradzić na beton wolniejszy od cegły. Kto ma się temu postawić, jeśli nie zawodnicy? Oczywiście śmiechem wybucham, gdy słyszę teksty o bojkocie Szlemów, ale, cholera, nie dało się nic wtedy zrobić? Nie wierzę w to.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Wujek Toni
Posty: 5824
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:17

Re: Madryt 2012

Post autor: Wujek Toni »

Robertinho pisze:Anula, Robpal, żyjecie w jakieś rzeczywistości alternatywnej. W żadnej dyscyplinie głos zawodników nie ma większego znaczenia. Decyduje głos tych, co dają kasę, oraz domniemane, wynikające z badań grup fokusowych, oczekiwania widowni. To jest biznes. I jeśli pomysł z blue clay padnie, to dlatego, że nie spodobał się części widowni, co mogło źle wpłynąć na oglądalność i inne źródła przychodów, a nie dlatego, że dwie panienki postanowiły wylać swe żale.
Dorzuciłbym jeszcze wiarę w to, że skoro zawodnik poddaje mecz to na pewno dolega mu coś na tyle poważnego, że stoi na krawędzi życia i śmierci i nie sposób dociągnąć do końca 3 gemów pojedynku.
"Zabrałem kiedyś Rafaela wraz z Pico Monaco na ryby. Pamiętam, że chłopcy niezwykle radowali się na myśl o spędzeniu w taki sposób tamtego poranka - lato miało się już ku końcowi i była to jedna z ostatni okazji, by złowić kilka moren przed zamknięciem sezonu. Przypominam sobie bardzo dokładnie moment, gdy Rafael próbował po raz pierwszy zarzucić swoją wędkę , siedząc na skraju barki. Samą czynność wykonał nienagannie - widać było gołym okiem, że chłopak ma do wędkarstwa talent i czerpie z niego wielką przyjemność. Mimo to nie omieszkałem zbliżyć się do mojego bratanka, po czym chwyciłem go dosyć łagodnie, acz pewnie za muskularne prawe ramię, którym to przed chwilą zarzucił energicznie żyłkę wraz ze spławikiem i rzekłem: 'Którą ręką Cię uczyłem?'" Toni Nadal, Życie moje
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Madryt 2012

Post autor: Anula »

Robertinho pisze:Anula, Robpal, żyjecie w jakieś rzeczywistości alternatywnej. W żadnej dyscyplinie głos zawodników nie ma większego znaczenia. Decyduje głos tych, co dają kasę, oraz domniemane, wynikające z badań grup fokusowych, oczekiwania widowni. To jest biznes. I jeśli pomysł z blue clay padnie, to dlatego, że nie spodobał się części widowni, co mogło źle wpłynąć na oglądalność i inne źródła przychodów, a nie dlatego, że dwie panienki postanowiły wylać swe żale.

To ciekawe.
Wyobrażam sobie niebotyczny sukces turnieju w Madrycie, gdyby w przyszłym roku Top 10 odmówiło w nim udziału. Zwłaszcza ten finansowy. :D
Gdyby Novak, Rafa i inni zawodnicy nie pisnęli słówka o fatalnej nawierzchi w Madrycie, nie byłoby tematu w mediach, wsród widzów, organizatorów i sponsorów. ;)
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Wujek Toni pisze: Dorzuciłbym jeszcze wiarę w to, że skoro zawodnik poddaje mecz to na pewno dolega mu coś na tyle poważnego, że stoi na krawędzi życia i śmierci i nie sposób dociągnąć do końca 3 gemów pojedynku.
Ziew. :nuda:

W każdym razie chyba mogę liczyć, że od teraz już nie będzie jęczenia na Fafała, a zamiast tego na winny wszystkiemu zarząd ATP?
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Madryt 2012

Post autor: Anula »

robpal pisze:....Widzę, że wyciągnięcie Federera na wierzch od razu powoduje określenia typu "płaczliwe panienki" :D Akurat zrobiłem to celowo, żeby pobić rekord postów w temacie o Mastersie i chyba się udało :P...
Zapamiętaj sobie raz na zawsze. Roger to twardziel. :padam:
Organizatorzy każa grać na lodzie.? Roger zaciśnie zęby i będzie grał.
Każą założyć łyżwy.? Założy.
Każą grać piłką wielkości piłki do kosza.? Nie ma problemu.
W końcu "chłopaki nie płaczą", a zawodnicy i tak nie mają nic do powiedzenia. ;)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, 21:28 przez Anula, łącznie zmieniany 1 raz.
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Madryt 2012

Post autor: MG FCB »

Nie przesadzaj ,ale sytuacja z Rafą i Nole usprawiedliwiającymi porażki nawierzchnią była trochę żałosna. :lol: :D
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Madryt 2012

Post autor: Robertinho »

robpal pisze:Widzę, że wyciągnięcie Federera na wierzch od razu powoduje określenia typu "płaczliwe panienki" :D Akurat zrobiłem to celowo, żeby pobić rekord postów w temacie o Mastersie i chyba się udało :P
Wszystko napisałem w trybie przypuszczającym. JEŚLI uda się wywalić blue clay, to będzie to znaczyło, że dało by i się coś poradzić na beton wolniejszy od cegły. Kto ma się temu postawić, jeśli nie zawodnicy? Oczywiście śmiechem wybucham, gdy słyszę teksty o bojkocie Szlemów, ale, cholera, nie dało się nic wtedy zrobić? Nie wierzę w to.
Wyciąganie przy każdej okazji nazwiska Szwajcara przypomina okrzyki "Legia to k..." na fecie z okazji 4 miejsca w lidze( hahaha ) w Poznaniu, ale przynajmniej jesteś szczery. :D

Teraz ad rem. Zaprzeczasz sam sobie Rob. Bo z jednej strony piszesz, że kort w Madrycie jest zły WYŁĄCZNIE ze względów bezpieczeństwa, z drugiej, że zawodnicy kiedyś tam powinni protestować przeciwko ZWOLNIENIU NAWIERZCHNI. A ja Ci mówię, że skoro nawet ten pierwszy argument ITF, ATP i WTA mają za przeproszeniem w dupie, skoro na nowych hardach co chwila ktoś skręca nogę, a długie mecze na nich dewastują zdrowie, to TYM BARDZIEJ nikt by się nie przejął utyskiwaniem na zwolnienie gry, zwłaszcza, że wiele osób, w tym zawodników, się go domagało.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Anula pisze: Zapamiętaj sobie raz na zawsze. Roger to twardziel. :padam:
Jak pisałem, wymieniłem Szwajcara celowo, niekoniecznie mając na celu zwalanie winy na niego, a już na pewno nie mając na celu wsadzanie mu kosy w bok.
Chodzi mi raczej o poruszenie tematu, czy zawodnicy mają w dzisiejszych czasach coś do powiedzenia i jeśli tak, to ile.
Robertinho pisze:A ja Ci mówię, że skoro nawet ten pierwszy argument ITF, ATP i WTA mają za przeproszeniem w dupie, skoro na nowych hardach co chwila ktoś skręca nogę, a długie mecze na nich dewastują zdrowie, to TYM BARDZIEJ nikt by się nie przejął utyskiwaniem na zwolnienie gry, zwłaszcza, że wiele osób, w tym zawodników, się go domagało.
Kto się domagał? Właśnie tłumaczyłeś, że nikt się nie domagał, bo to przecież i tak nie miało sensu.
Skoro co i rusz słyszę, że na szybkim korcie gra się "fajny i ofensywny tenis, który lubi wielu zawodników", to czemu się nie postawią? Chociażby teraz, próbując coś zmienić. Bo wyjdą na "płaczliwe panienki"? Przecież Dawid sam napisał, że opinia kibicującego plebsu kompletnie tego towarzystwa nie rusza.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Anula
Posty: 5022
Rejestracja: 26 lip 2011, 21:37

Re: Madryt 2012

Post autor: Anula »

robpal pisze:
Anula pisze: Zapamiętaj sobie raz na zawsze. Roger to twardziel. :padam:
Jak pisałem, wymieniłem Szwajcara celowo, niekoniecznie mając na celu zwalanie winy na niego.
Chodzi mi raczej o poruszenie tematu, czy zawodnicy mają w dzisiejszych czasach coś do powiedzenia i jeśli tak, to ile.
Gdyby nie mieli, nikt nie zawracałby sobie głowy tworzeniem własnych organizacji i wybieraniem swoich szefów. Roger jest szefem takiej organizacji. Rafa do niedawna był jego zastępcą.
Oczywiście przerysowuję specjalnie znaczenie Rogera, ale chyba trzeba być super naiwnym, żeby wierzyć, że ktoś taki jak on, Rafa, Nole itd. są ludźmi, z którymi nie liczą się zupełnie organizatorzy i szefowie ATP. Cała ta machina żyje dzięki wzajemnym zależnościom. Płaci się zawodnikom gigantyczne pieniądze, zwłaszcza gwiazdom, bo one są gwarantem sukcesu.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Madryt 2012

Post autor: robpal »

Wujku:
Federer on playing Rome: "Probably yes. We'll see how my body feels in the next days".
Nie sądzę, by Szwajcar odpuścił turniej we włoskiej stolicy. Awans do półfinału (a nie ma po drodze nikogo śmiertelnie groźnego) znacznie przybliża go do numeru 2 na RG, co znacznie zwiększa jego szanse na końcowy triumf w Paryżu.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
MG FCB
Posty: 1588
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:28

Re: Madryt 2012

Post autor: MG FCB »

Ale mimo wszystko to WŁADZE cyklu decydują o wszystkim i w zdecydowanej większości nie respektują opinii zawodników. :P
MTT
Best rank. #2
Zwycięstwa: Roland Garros 2013 (debel), Eastbourne 2013, Australian Open 2014
Finały: Memphis 2013, Indian Wells 2014, Indian Wells 2014 (debel), Casablanca 2014, Rzym 2014 (debel), Hamburg 2014, Wimbledon 2015 (debel)
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości