Kamil Majchrzak

Sylwetki polskich graczy.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: robpal »

I tak i nie. Na pewno ten jego progres jeszcze ładnych parę lat będzie musiał potrwać. Niemniej materiał na Top 100 spokojnie jest, to powinien być solidny grajek.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Top 500 w tym roku powinien spokojnie zrobić. Zobaczy jak pójdzie mu w juniorskim US Open, może przełamie barierę ćwierćfinału.
Awatar użytkownika
bogdan1978
Posty: 3595
Rejestracja: 27 lip 2012, 13:45

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: bogdan1978 »

11.08.2014

Najwyższy ranking w karierze: 559
.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Po wygranej w młodzieżowych igrzyskach Kamil awansował na 7 pozycję w rankingu juniorskim.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Wywiad z Kamilem po zwycięstwie w młodzieżowych igrzyskach
Kamil Majchrzak w rozmowie dla portalu SportoweFakty.pl dzieli się swoimi wrażeniami z olimpijskiego startu w Nankinie. Opowiada o singlowym zwycięstwie oraz o fatalnej pomyłce sędziów w deblu.

Tomasz Skalski: Rozmawiamy kilkadziesiąt godzin po twoim powrocie z Chin. To był dla ciebie wymarzony turniej. Sięgnąłeśœ w nim po złoty medal w singlu oraz po brąz w mikœście. Niewiele również brakowało do medalu w grze podwójnej.

Kamil Majchrzak: Pierwsze dwa mecze turnieju singlowego to była taka rozgrzewka. Schody zaczęły się tak naprawdę od ćwierćfinału. W półfinale stoczyłem ciężki bój z liderem juniorskiego rankingu Rosjaninem Andriejem Rublowem. Decydujący w tym meczu był trzeci set. W pewnym momencie poczułem, że rywal stracił siły. Gdybym tego nie wygrał, to nigdy bym sobie tego nie wybaczył. Finał z Brazylijczykiem był również bardzo ciężki. Udało mi się zamknąć ten mecz w dwóch setach, z czego bardzo się cieszę.

Tuż po turnieju mówiłeśœ, że już brązowy medal spowodowałby twoją ogromną radość. Sięgnąłeśœ tymczasem po złoto. To był najlepszy twój turniej w życiu?

- Zdecydowanie tak i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Przed rozpoczęciem startu marzyłem o jednym brązowym medalu. Tak naprawdę dopiero do mnie dociera, co tak naprawdę udało się w Chinach osiągnąć.

W Nankinie zdobyłeśœ także brązowy medal w mikście w parze z Węgierką Fanni Stollar. Niewiele również brakowało do medalu w deblu. W decydującym momencie półfinałowego meczu z Rosjanami pomylili się jednak sędziowie.

- Długo nie potrafiliśmy tego wraz z Jankiem Zielińskim zrozumieć. W drugim secie, kiedy mieliśmy wielką szansę odrobić stratę serwisu, sędziowie nie wywołali dużego autu. Rosjanin wywalił piłkę kilkanaście centymetrów za kort. Zaczęliœmy już cieszyć się z przełamania, ale sędziowie widzieli to inaczej. Ta piłka zdecydowała o wyniku całego spotkania. Przegraliśmy bowiem tego seta, a super tie break to była loteria. Rosjanie wygrali go 10-8. My później przegraliśmy także mecz o brąz i zostaliœmy z czwartym miejscem. Szkoda.

Stałeśœ się rozpoznawalnym sportowcem nie tylko w rodzinnym Piotrkowie. Jak radzisz sobie ze sławą?

- Spokojnie. Mam œświadomość tego, że przestałem być anonimowy. Dla mnie nie jest to żaden problem, a wręcz przeciwnie.

Miałeśœ startować w turnieju ITF Futures w Bytomiu. Musiałeśœ jednak z niego zrezygnować. Dlaczego?

- Nie było to możliwe, aby po tak wyczerpującym graniu w Chinach, gdzie musiałem grać wiele meczów, wystąpić już we wtorek w Bytomiu. Musiałem się wycofać. Już w czwartek jadę jednak na Śląsk, aby potrenować przed turniejem w Piekarach Śląskich.

Od kilku miesięcy trenujesz z nowym szkoleniowcem.

- Zgadza się. Od wiosny moim trenerem jest Jakub Ulczyński. Naszą współpracę oceniam bardzo pozytywnie.

W najnowszym œświatowym rankingu juniorów awansowałeśœ na siódme miejsce. Jest to dla ciebie już jednak tylko teoretyczny ranking, gdyż zakończyłeśœ juniorską karierę.

- To prawda. Najpewniej spadnę jeszcze w tym rankingu, gdyż nie biorę udziału w juniorskim US Open. Nie zagram również w turnieju Eddie Herr International, w którym poszło mi tak dobrze w ubiegłym roku. Skupiam się teraz już na dorosłym rankingu, gdyż bardzo chcę zrealizować cel, czyli awans do czołowej pięćsetki tenisistów na œświecie jeszcze w tym roku.

Nie startujesz w juniorskim US Open, ale myślisz pewnie już o przyszłym roku i ewentualnym starcie w dorosłym turnieju?

- Bardzo chciałbym zakwalifikować się przynajmniej do eliminacji przyszłorocznego US Open. Przede mną jednak dużo pracy, aby osiągnąć ten cel.

A kto wygra tegoroczny US Open?

- Jerzyk. Jest w bardzo dobrej formie.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/46337 ... lskim-teni
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172950
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: DUN I LOVE »

CH Szczecin: pierwszy wygrany mecz na zapleczu ATP.
Kamil Majchrzak (POL) def. Antonio Veić (CRO) 6-2 2-6 6-4
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

DUN I LOVE pisze:CH Szczecin: pierwszy wygrany mecz na zapleczu ATP.
Kamil Majchrzak (POL) def. Antonio Veić (CRO) 6-2 2-6 6-4
W Poznaniu wygrał z Herbertem.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172950
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: DUN I LOVE »

Racja. Spojrzałem na statystykę tytuły/finały. :D
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Joao pisze:Top 500 w tym roku powinien spokojnie zrobić
W nowym rankingu Polak awansuje w okolice 450 miejsca :padam:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172950
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: DUN I LOVE »

I to wszystko wskutek pierwszego ćwierćfinału na poziomie CH (tym razem chyba nie ma pomyłki). :P
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Awatar użytkownika
bogdan1978
Posty: 3595
Rejestracja: 27 lip 2012, 13:45

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: bogdan1978 »

15.09.2014

Najwyższy ranking w karierze: 448
.
Awatar użytkownika
bogdan1978
Posty: 3595
Rejestracja: 27 lip 2012, 13:45

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: bogdan1978 »

22.09.2014

Najwyższy ranking w karierze: 445
.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 172950
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: DUN I LOVE »

Po udanym starcie w Szczecinie, Kamil awansował do Top-5 polskich singlistów. :)

Obrazek
MTT Titles/Finals
Spoiler:
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Kamil przygotowuje się do startów w Ameryce Południowej. W listopadzie i grudniu Polak wystartuje w dwóch challengerach i futuresach.
Awatar użytkownika
bogdan1978
Posty: 3595
Rejestracja: 27 lip 2012, 13:45

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: bogdan1978 »

06.10.2014

Najwyższy ranking w karierze: 442
.
Awatar użytkownika
bogdan1978
Posty: 3595
Rejestracja: 27 lip 2012, 13:45

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: bogdan1978 »

27.10.2014

Najwyższy ranking w karierze: 437
.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Wczoraj Polak przegrał w 3 rundzie kwalifikacji do challangera w Guayaquil. Jego pogromcą został Argentyńczyk Pedro Cachin (ATP 266), który wygrał z Kamilem w trzech setach.
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Rozmowa z Kamilem w radiowej czwórce:

http://www.polskieradio.pl/10/3961/Arty ... fie-sportu
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Kamil Majchrzak

Post autor: Joao »

Po nieudanych startach w challengarach, w grudniu Polak wystąpił w dwóch futuresach rozgrywanych w Argentynie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości