Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Sylwetki polskich graczy.
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Sukces PZT: wyszkolenie trenerów - rozmowa z Radosławem Szymanikiem, kapitanem kadry narodowej
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... m-szymani/
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42863
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Barty »

Oczekuję więcej od Janowicza - II część rozmowy z Radosławem Szymanikiem, kapitanem kadry narodowej
Spoiler:
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ ... oslawem-s/
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171281
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: DUN I LOVE »

Program gier spotkania Polska - Madagaskar:

piątek - gra pojedyncza (początek godz. 16.00)
Grzegorz Panfil - Antso Rakotondramanga
Jerzy Janowicz - Jacob Rasolondrazana

sobota - gra podwójna (godz. 14.00)
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Lofo Ramiaramanana, Ando Rasolomalala

niedziela - gra pojedyncza (godz 13.00)
Jerzy Janowicz - Antso Rakotondramanga
Grzegorz Panfil - Jacob Rasolondrazana

http://beta.sportowefakty.pl/tenis/2667 ... dagaskarem
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Brawo dla Grzegorza Panfila, który wygrał pierwszego seta z RAKOTONDRAMANGA . Panfil wygrał w tb do 7 ... :facepalm:

E: 7-6(7), 6-3 ... Jeszcze jeden !
E2: PANFIL - RAKOTONDRAMANGA 7:6 (7), 6:3, 6:2
Teraz czas na Janowicza.

E3:Jeżykowi dobrze idzie ;)
Na razie jest JANOWICZ - RASOLONDRAZANA 6:1, 4:1.
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Kubecki
Posty: 771
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Kubecki »

Puchar Davisa: Z Estonią w Inowrocławiu

Mecz tenisistów Polski i Estonii w drugiej rundzie Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa zostanie rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu. Biało-czerwoni mają zagrać w najsilniejszym składzie, z Łukaszem Kubotem.

Wstępnie termin tej rundy ustalono na 6-8 kwietnia, ale ze względu na święta wielkanocne może ulec przyspieszeniu o jeden dzień.

- Wysłaliśmy do Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) prośbę o przesunięcie terminu, by ostatni mecz mógł odbyć się w sobotę 7 kwietnia, a więc przed Wielkanocą. Wszystko z myślą o kibicach, by święta mogli spędzić w gronie rodzinnym. Jeżeli jednak takiej zgody nie otrzymamy, spotkanie dokończymy w niedzielę 8 kwietnia - poinformowała PAP prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisa Regina Sokołowska.

Inowrocław wybór na organizatora meczu zawdzięcza m.in. bogatym tradycjom tenisowym. Z tego miasta wywodzą się m.in. pierwszy polski olimpijczyk (1988) w tenisie Wojciech Kowalski, wicemistrzyni Europy do lat 16 Sylwia Rynarzewska (1992) czy znany trener Jerzy Gumuła.

- Rozmowy o organizacji jednego ze spotkań Pucharu Davisa rozpoczęliśmy już rok temu. Spotkaliśmy się z przychylnością władz miasta, więc po meczu z Madagaskarem na początku lutego w Warszawie wróciliśmy do Inowrocławia i ustaliliśmy szczegóły kwietniowego pojedynku z Estonią - wyjaśniła Sokołowska. Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich organizowane przez ITF.

Polacy po spadku do drugiej grupy Euroafrykańskiej zapowiadają walkę o powrót do grupy I, by za rok móc walczyć o udział w elicie. Pierwszy krok w tę stronę biało-czerwoni zrobili w Warszawie pokonując w dniach 10-12 lutego br. reprezentację Madagaskaru 5:0. Jeżeli pokonają w Inowrocławiu Estończyków, do awansu konieczne będzie jeszcze zwycięstwo nad Białorusią lub Bośnią Hercegowiną (14-16 września).
http://beta.sportowefakty.pl/tenis/2696 ... owroclawiu
MTT - tytuły (10)
2018 (1): Montpellier
2011 (1): US Open
2010 (2): Houston, Metz
2009 (3): Belgrad, Madryt, Stuttgart
2008 (3): Hamburg, Bangkok, Tokio
____________________
2013: Finał Wimbledonu
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Mario »

Bardzo miła wiadomość. Na pewno przejdę się zobaczyć jak radzą sobie nasi reprezentanci. :]
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Puchar Davisa Polska - Estonia
Składy:

Estonia:
- J.Zopp (120)
- V.Ivanov (513)
- J.Poldma (1148)
- M.Kunnap (niesklasyfikowany rotfl )

Polska :
- Ł.Kubot (51)
- J.Janowicz (196)
- M.Fyrstenberg
- M.Matkowski
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Polska - Estonia w CANAL +

Obrazek

W świąteczny weekend widzowie CANAL+ obejrzą na żywo relacje ze wszystkich spotkań Polaków z Estończykami w ramach Pucharu Davisa.

Spotkanie drugiej rundy grupy II Euro-Afrykańskiej odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy alei Niepodległości 4 w Inowrocławiu.

Puchar Davisa to kolejne po turniejach rangi ATP, rozgrywki tenisowe transmitowane na antenie kanałów premium CANAL+.
http://www.polski-tenis.pl/index.php?readmore=6778
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

PLAN GIER MECZU POLSKA - ESTONIA W PUCHARZE DAVISA

1. pojedynek - piątek 6 kwietnia godzina 14:00

Łukasz Kubot - Władimir Iwanow

2. pojedynek - piątek 6 kwietnia godzina 16:30

Jerzy Janowicz - Juergen Zopp

3. pojedynek - sobota 7 kwietnia godzina 17:00

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - Juergen Zopp/Mait Kunnap

4. pojedynek - niedziela 8 kwietnia godzina 13:00

Łukasz Kubot - Juergen Zopp

5. pojedynek - niedziela 8 kwietnia godzina 15:30

Jerzy Janowicz - Władimir Iwanow
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Puchar Davisa 2012

Post autor: robpal »

Ja za to załączyłem streama z Kubota :D
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Puchar Davisa 2012

Post autor: RuchChorzów »

robpal pisze:Ja za to załączyłem streama z Kubota :D
Też oglądam Łukasza :P
Nie jest to jakaś porywająca gra ;) Nawierznia zadziwiająco szybka.
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 5276
Rejestracja: 01 sie 2011, 9:05

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Ranger »

Janowicz jak dotąd bezbłędny w tie-breakach, jeszcze jeden set i Polacy obejmuą prowadzenie 2/0. :D
W(20): 23': Halle 22': Doha, Bastad, Gijon 21': Cagliari, Lyon, Waszyngton 20': Montpellier 18': Doha, Pekin 17': Szanghaj, Bazylea 16': Queen's Club, Atlanta 14': Pekin 13': Montpellier, Atlanta 12': Kuala Lumpur, Szanghaj, Bazylea
F(29): 23': Pune, Australian Open, 22': Neapol 21': Marsylia, Stuttgart, Eastbourne, Gstaad, Winston-Salem, Metz 20': Adelajda, Australian Open 19': Montpellier 18': Dubaj, Umag 17': Sofia, Barcelona, s-Hertogenbosch', Wimbledon 16': Genewa, s-Hertogenbosch' 13': Barcelona, Madryt, Bercy 12': Dubaj, Estoril, Madryt, Rzym, Nicea 11': Los Angeles

W(14): 22': AO, MC, Madryt, Wimbledon, Cincy, Bercy 21': Toronto, Cincy 19': Montreal 18': MTT Finals 17': USO 15': AO, RG 13': Wimbledon
F(8): 23': Rzym 22': USO, MTT Finals 19: Rzym, Wimbledon, Davis Cup 18': USO 16':
Wimbledon 15':USO
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Po pierwszym dniu DC :

Łukasz Kubot - Vladimir Ivanov 6:3, 6:2, 6:2
Jerzy Janowicz - Jurgen Zopp 7:6 (7-4), 7:6 (7-2), 3:6, 6:1

Polacy prowadzą 2-0, miejmy nadzieję, że jutro po deblu będzie 3-0 ;)
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Mario »

Poszedłem wczoraj kupić bilety, a sprzedający powiedział mi, że te na dzisiaj już sprzedane, więc kupiłem tylko na debla, bo w niedziele nie dość, że wielkanoc to jeszcze i tak pewnie wszystko będzie rozstrzygnięte. Trochę jestem wkurzony, bo mogłem przyjść wcześniej, ale myślałem, że tylu chętnych nie będzie i się przeliczyłem. Jutro jednak zobaczę chociaż na żywo serwis Matkowskiego. :D
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Tak na marginesie to Białoruś po pierwszym dniu remisuje z Bośnią 1-1.
W następnej rundzie Polacy zmierzą się właśnie, albo z Białorusią, albo z Bośnią.
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Z Białorusią w Łodzi na wolnej nawierzchni

Obrazek Obrazek

Wolna nawierzchnia Deco Turf ma być jednym z atutów tenisowej reprezentacji Polski, która we wrześniu zagra w Łodzi z Białorusią o awans do Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

- Korzystając z przywileju gospodarza chcieliśmy przygotować nawierzchnię pod naszych zawodników i troszeczkę przeciwko rywalom. Deco Turf jest przygotowywana z reguły na podłożu betonowym. My musimy ją położyć w hali, na specjalnym podkładzie. Jestem jednak przekonany, że nawierzchnia spełni pokładane w niej nadzieje i wytrzyma trudy turnieju - powiedział na konferencji prasowej w łódzkim magistracie przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy Piotr Szkiełkowski.

Nawierzchnię w łódzkim Pałacu Sportu wykona firma Polcourt, współpracująca z Polskim Związkiem Tenisowym. Jej prezes Marek Piotrowicz ma nadzieję, że nowe podłoże pomoże polskim tenisistom wygrać.

- Zagramy na bardzo wolnym korcie, który przygotowaliśmy specjalnie przeciw Białorusi. To ta sama nawierzchnia, jaka jest na trwającym właśnie US Open, ale bardzo spowolniona. Mam nadzieję, że to pomoże naszym zawodnikom - powiedział Piotrowicz.

Polska ma zagrać w składzie: Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Ich rywalami mają być: Uładzimir Ignatik, Dzmitrij Żyrmont, Aleksander Bury i Maks Mirny.

Zdaniem Victora Archutowskiego z PZT duży wpływ na wynik meczu będzie miała postawa Mirnego, który jest zdecydowanym liderem białoruskiej ekipy.

- Białoruski tenis ma dopiero 21 lat, ale w tym czasie osiągnął już dosyć wiele. Drużyna jest skomponowana wokół jednej osoby - Maksa Mirnego. Ten 36-letni zawodnik ma na swoim koncie sześć wielkich szlemów w deblu i mikście, a parę tygodni temu zdobył z Wiktorią Azarenką złoty medal olimpijski - powiedział Archutowski.

Mecz Polski z Białorusią będzie pierwszym tenisowym pojedynkiem w ponad 50-letniej historii łódzkiego Pałacu Sportu. Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej w kolejnych latach podobnych imprez może być więcej.

- Łódź leży w centrum kraju i jest coraz lepiej skomunikowana z innymi ośrodkami. Z roku na rok poprawia się też infrastruktura miejska, a także baza hotelowa i sportowa. To pomaga w organizacji dużych imprez - powiedziała Zdanowska.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 14 września. Pierwszego i ostatniego dnia odbędą się po dwa mecze singlowe, a w sobotę zmierzą się debliści. Jednodniowe bilety kosztują 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). W piątek wstęp dla dzieci i młodzieży szkolnej będzie bezpłatny.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/30747 ... awierzchni
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
RuchChorzów
Posty: 1043
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: RuchChorzów »

Łukasz Kubot – Dzmitry Zhyrmont 6/1 6/4 6/2

Polska - Białoruś 1-0
RUCH CHORZÓW
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Puchar Davisa - Łukasz Kubot: Obawiałem się tego meczu

Obrazek Obrazek

Łukasz Kubot wywalczył pierwszy punkt dla reprezentacji Polski w starciu Pucharu Davisa z Białorusinami. Nie ukrywał, iż z obawą podchodził do meczu z Dmitrijem Żyrmontem.

Obrazek

- Jestem bardzo szczęśliwy ze względu na to, że spędziłem na korcie jak najmniej czasu i poprowadziłem reprezentację na prowadzenie - z ulgą przyznał Łukasz Kubot.

Polak pokonał Dmitrija Żyrmonta 6:1, 6:4, 6:2 i tym samym dał pierwszy punkt Polakom w meczu z Białorusią. - Obawiałem się tego spotkania, bałem się o koncentrację: udało mi się ją utrzymać i to było dzisiaj moim atutem, dało mi kopa. Nie znałem wcześniej przeciwnika, ale wiedziałem, że będzie walczył o każdą piłkę. 80% spotkania zagrałem bardzo dobrze, nie wdawałem się w wymiany przy serwisie rywala. Za to mój serwis bardzo mi pomógł - ocenił Kubot.

W drugim meczu pierwszego dnia polsko-białoruskiej rywalizacji Jerzy Janowicz zmierzy się z Uładzimirem Ignatikiem. Rywal Jerzyka jest doskonale znany Kubotowi, albowiem reprezentują barwy tego samego klubu. - Dosyć długo gram w Niemczech, ale po raz pierwszy w tym roku zdarzyło nam się z Wladem [Uładzimir Ignatik - przyp. red.] wystąpić razem w grze podwójnej. Na pewno nie odda łatwo skóry Jerzemu i to będzie zacięty mecz - prognozuje 75. rakieta świata.

- Każdy mecz jest bardzo ważny i dobrze się stało, że zacząłem grać od stanu 0:0, spadła na mnie presja i musiałem potwierdzić swój ranking. Miejmy nadzieję, że już w sobotę zapewnimy sobie awans. Aczkolwiek to są mecze o Puchar Davisa i jedna piłka może wiele zmienić. Oby nasi debliści pokazali swoje doświadczenie, chociaż trzeba brać uwagę na to, że Maks Mirny będzie kierował swoim partnerem. Mecz Jerzyka jest bardzo ważny i obyśmy do debla przystępowali ze stanem 2-0 - powiedział Kubot.

Dla najlepszego polskiego tenisisty występy w Pucharze Davisa przeciwko Białorusi są ostatnimi oficjalnymi w tym roku na polskich kortach. Ostatnią szansą na zobaczenie Kubota w kraju może być pokazowy mecz. - W Szczecinie [turniej ATP Challenger Tour, od poniedziałku na kortach SKT] nie wystąpię, jest tam inna nawierzchnia, a ja nie jestem już najmłodszym zawodnikiem. Za to zagram w Petersburgu w hali o podobnej nawierzchni. Co do meczu pokazowego, to prawdopodobnie będzie on miał miejsce na początku listopada w Warszawie. Jestem zobowiązany przez mojego sponsora do takiego występu, jednak nie mogę podać więcej informacji, bo sam nie znam jeszcze szczegółów - poinformował zawodnik.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/31046 ... tego-meczu
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Awatar użytkownika
Sempere
Posty: 8518
Rejestracja: 14 wrz 2011, 22:26

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Sempere »

Puchar Davisa: Janowicz celuje w Top 60

Obrazek Obrazek

Jerzy Janowicz, dopingowany przez rodzinę, wykorzystał atut własnej ziemi i zapewnił drugi punkt tenisowej reprezentacji Polski w starciu z Białorusią.

Łodzianin pokonał Uładzimira Ignatika 7:6(4), 6:2, 6:3. - Przeciwnik był lepszy ode mnie - powiedział Białorusin. - Jest w dobrej formie. Jerzy Janowicz wykorzystał atut własnego boiska. Trudno mi powiedzieć, żebym zrobił coś źle, starałem się grać najlepiej, jak mogłem. Nie przypadkiem Jerzy jest w Top 100, dlatego też wynik odzwierciedla jego dobrą grę, nie zaś moją złą - podsumował mecz Ignacik (w transkrypcji z białoruskiego: Ihnacik).

Zadowolony z postawy Janowicza był kapitan reprezentacji, Radosław Szymanik. - Jurek trochę wstrzymywał rękę. Były momenty słabsze, kiedy nie utrzymał serwisu, ale wywalczył gemy i zaserwował mnóstwo asów. Trzeba było wywierać presję i to się udawało. Jestem bardzo zadowolony z postawy i wyniku tym bardziej, że miał z boku rodzinę i chciał się pokazać. Utrzymał przyzwoitą dyspozycję od początku do końca - komplementował Jerzyka.

Wiele ciepłych słów padło również pod adresem całej kadry grającej w Pucharze Davisa. - Mamy świetną drużynę i to, że jesteśmy w Grupie II Strefy Euro-Afrykańskiej jest skutkiem tego, że w ubiegłym roku niemalże każde spotkanie było okupione kontuzjami. Teraz prowadzimy 2-0 i mam nadzieję, że w sobotę spotkamy się w równie dobrych nastrojach. Chciałbym, żeby docenić tych zawodników, którzy tutaj grają. Należałoby podziękować wszystkim trenerom, którzy na co dzień pracują z zawodnikami. Jestem pełen uznania dla tenisistów i ich sztabów - podkreślił Szymanik.

Obrazek

Bohater drugiego piątkowego spotkania nie ukrywał, iż ten pojedynek nie był łatwy z kilku powodów. - Mecz był bardzo ciężki pod względem mentalnym - mówił Janowicz. - Znamy się z Uładzimirem z czasów juniorskich, kiedy to on był ode mnie lepszy. Musiałem wyjść bardzo zmobilizowany, ponieważ powiedziałem sobie, że nie przegram tego meczu, że będę orał kort i walczył o każdą piłkę. Udało się, przeciwnik grał dość nerwowo. Nie było nowości w mojej grze, była agresja w każdym serwisie i uderzeniu - analizował Jerzy Janowicz.

Kolejną trudnością było granie przed rodzimą publicznością. - Są to specyficzne rozgrywki, emocje były spotęgowane tym, że grałem w moim mieście. Do tej pory tutaj grałem dwie istotne imprezy: mistrzostwa Polski w ubiegłym roku i teraz mecz reprezentacji. Nie mogę ukrywać, że nie byłem zdenerwowany, bo stres się pojawiał. Ufałem swojej grze, wiedziałem że muszę grać agresywnie bez względu na to, jaki będzie wynik. Mam nadzieję, że publiczność była zadowolona. Wiadomo, że mój tenis nie jest super pozytywny dla oka, bo opieram go na serwisach, ale mam nadzieję, że w sobotę i niedzielę pojawi się wiele osób w hali - powiedział Jerzyk.

Tenisowa reprezentacja Polski zmagania w Pucharze Davisa zainicjowała w lutym bieżącego roku, kiedy to w Warszawie mierzyła się z Madagaskarem. Wówczas Jerzy Janowicz zajmował odległe, 243. miejsce w rankingu ATP. Podkreślał wtedy, że będzie starał się awansować do Top 100. Ten cel został osiągnięty, a do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy. Jakie kolejne wyzwanie postawił przed sobą łodzianin? - Jak już wszedłem do setki, to trzeba się jeszcze bardziej zaciąć i starać na treningach, Do końca roku mam do obrony 20 punktów, wiadomo, ze wszystko się może zdarzyć, mogę przegrać, ale będę starał się awansować. Nie wszystkie mecze mi wychodzą, czasem jestem na siebie bardzo wściekły, jednak mam nadzieję, że do końca roku pojawi się Top 60 - zakończył.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/31050 ... e-w-top-60
"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi." Éric-Emmanuel Schmitt
Joao
Posty: 6485
Rejestracja: 17 lip 2011, 9:19

Re: Reprezentacja Polski - wątek ogólny

Post autor: Joao »

Matka i Frytka zapewnili nam zwycięstwo nad Białorusią ;).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości